ווידאו
ווידאוטבע וחי ← תיעוד מרגש: כיצד הגיב הלוויתן לאחר ששוחרר מכבלי רשת הדייג?

תיעוד מרגש: כיצד הגיב הלוויתן לאחר ששוחרר מכבלי רשת הדייג?

מאת יואב נקש מרץ 26, 2018

לפעמים צריך שמישהו יזכיר לעולם שהים הוא מקור חיים. נראה שהאנושות נוטה לשכוח את העובדה הזאת כשהיא מטילה כל כך הרבה פסולת לקרבו ופוגעת בכל מרקם שברירי של החי בתוכו. 700,000 טון מסך כל הפסולת שמוצאת דרכה אל הים היא ציוד דייג ורשתות פלסטיק שגובות מחיר כבד מאוד וקוטלות ללא הבחנה מיני חי רבים. הסרטון שלעיל הוא רק דוגמא למקרה מצער שמסתיים בהאפי אנד מרגש.

גרשון כהן מהמרכז הימי לשמירה על הלוויתנים הגדולים נתקל באחד מימי המחקר שלו במפרץ קורטז בשנת 2011 בגדול סנפיר (האמפבאק) ממין נקבה שהסתבך ברשת דייגים צפופה מניילון. בהגיעם אליו, הלוויתן צף כמעט ללא ניע. הרשת התלפפה סביב סנפיריו וריתקה את כל גפיו. גרשון, חבריו ומשפחתו מיהרו לחתוך את הרשת עם אולר קטן ולאחר שעה ארוכה של עבודה הם הצליחו לשחרר את ההאמפבק מכבליו. החל מרגע שחרורו של הלוויתן, הם היו עדים למחווה מרגשת ביותר שכמותה הם לא העלו בדעתם. הלווייתן היה כה מאושר וחופשי שהוא ביצע כ-40 קפיצות (Breachings) ועשרות נפנופי זנבות וסנפירים. תגובה שאותה ניתן לפרש כביטוי לאושר או הכרת תודה נרגשת לאנשים שהצילו את חייו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)









צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.




צלם ים