יחפים... טסים על המים

יולי 25, 2014

אמרו שלום למגלשי הסקי, לגלשן הגלים ולווייקבורד וקבלו בתשואות את ה... רגליים היחפות. זהו אינו שטיק חדש בעולם הספורט הימי וכמו בכל שאר הענפים, גם הסקי ברגלים יחפות הופך מידי שנה לאקסטרימי ואתגרי עוד יותר. כמו בכל סקי שדורש גרירה של סירת מנוע מהירה, כך גם בגלישה ברגלים חשופות יש צורך במהירות אדירה... מהירות כל כך גדולה שיכולה לבוא אפילו בעזרתו של מטוס קל.

art2

בעולם שלנו הכול אפשרי. גם הדברים הכי הזויים שחשבנו שלא יכולים להיתכן, מתקיימים. אין לכם סירת מירוץ אבל יש לכם חבר עם מטוס קל? אז תבקשו ממנו ג'סטה שייקח אתכם לטרמפ ויגרור אתכם בסקי על פני האגם. זה בדיוק מה שעשתה חבורת "סקיירים יחפים" שרתמו את עצמם לחבל שנמתח ממטוס וגלשו במהירות שיא על פני אגם נטול גלים.

חבורת היחפנים האמריקאית כוללת שלושה גולשי סקי מקצוענים: קית' ולורן סנט אונג' (Keith and Lauren St. Onge), דייוויד סמול (David Small) ובן גרון (Ben Groen)...לא בן גוריון. השלושה החליטו לחלוץ נעלים ולצאת לסשן סקי באברגליידס שורצי התנינים בפלורידה כשהפעם הם החליטו לרתום עצמם למטוס קל שגרר אותם ממעל. לטענת השלושה, סקי ברגלים יחפות (Barefoot water skiing) אינו כואב אך הוא מתיש מאוד ודורש כושר פיזי גבוה ביותר.

art4

סקי ברגליים יחפות אינו דבר של מה בכך ובכדי שהגולש יוכל לעמוד על רגליו עליו לנוע במהירות הגבוהה מזו שנעשית בסקי עם מגלשיים. ובמילים אחרות, בכדי שהסקייר יוכל לעמוד בגו זקוף על המים ברגליו החשופות, עליו לחשב את המהירות של הגלישה לפי נוסחה מתמטית פשוטה שמתבססת על משקל גופו: W / 10 + 20. כלומר על הגולש לחלק את משקל גופו (בפאונדים) ב-10 ולהוסיף 20 מייל לשעה – זו תהיה המהירות שבה הוא יצטרך לנוע. לדוגמא: אם אדם שוקל 77 ק"ג עליו לנוע במהירות שאינה פחותה מ-60 קמ"ש.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

גולשים יחפים רבים ניסו לחקות את התרגילים שעושים בסקי רגיל עם מגלשיים. בעקבות ניסיונותיהם הם הספיקו לשבור עצמות רבות בגופם אך הצליחו להגיע לרמה מעוררת השראה שמשכיחה את העובדה כי הם עושים זאת ברגליים יחפות. במהירות שיא הם מצליחים לעשות פניות חדות, לגלוש על הבטן, על הגב, על רגל אחת, על שתי הידיים, להסתובב ולהחזיק את החבל ברגלם ובשיניהם ואף הקימו רמפה קטנה שיוכלו לקפוץ מעליה. עם חבל קטן במרחק זעום ממנוע הסירה או בחבל ארוך שקשור לזנב המטוס, החבר'ה האלה טסים על המים... פשוטו כמשמעו.

art3

סקי ברגלים יחפות הומצא ע"י א.ג. האנקוק (A.G. Hancock) בשנת 1947 בפלורידה. כאמור, 66 שנה לאחר מכן באותה המדינה בארה"ב, שדרגו את ההמצאה לסקי ברגליים יחפות בגרירה ע"י מטוס. אז לאן נשואות פני העתיד? האם הסקי הבא יהיה אל עבר החלל ע"י מעבורת חלל? הרי מרכז השיגור, קייפ קנברל (), נמצא ממש קרוב לשם... ;-)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים