ווידאו
ווידאוטבע וחי ← לפני המבול: הדוקו הסביבתי של ליאונרדו דיקפריו לא ישאיר אתכם אדישים

לפני המבול: הדוקו הסביבתי של ליאונרדו דיקפריו לא ישאיר אתכם אדישים

מאת יואב נקש נובמבר 11, 2016

בספטמבר 2014, ליאונרדו דיקפריו עלה על דוכן הנואמים בבניין האומות המאוחדות והפציר בשועי העולם לעשות שינוי לפני שיהיה מאוחר. דיקפריו דיבר מעומק ליבו על הסכנות הסביבתיות שאורבות בפתחו של העולם הכחול אבל מחוץ לכותלי האו"ם הוא ספג ביקורת קשה מצד המקטרגים / המתכחשים שהאשימו אותו בבורות שנובעת מתמימות וחוסר ידע - לטענתם הוא נפל ברשתה של ההונאה הגדולה ביותר שנקראת "שינוי אקלימי" ו"התחממות גלובלית".

דיקפריו שמע את הדברים שהוטחו בפני אך לא הרים את ידיו. משחקן קולנוע מזהיר הוא מצא עצמו נכנס למסדרונות האפורים של הפוליטיקה ומחפש תשובות כמו מדען שוחר סביבה אמיתי. במהלך שנתיים דיקפריו שם לו למטרה לחקור את הטיעונים, לראות את הדברים במו עיניו, לשוחח עם מנהיגי עולם ולחפש פתרונות וגם קצת תקווה.

בסרט הדוקומנטרי "לפני המבול" (Before the Flood) דיקפריו רואה את את הבעיה במו עיניו, חש בשינוי האקלימי ורואה את הנזק שנגרם מתיעוש יתר, פליטה של פיח, פחמן דו חמצני ושאר רעלים שחונקים אותנו ואת העולם. דיקפריו הולך על קרחונים שנמסים, טס מעל יערות שעברו ביעור והפכו למחצבי פחם ענקיים, בתוך עשן סמיך של יערות שנשרפו בשביל שמן דקלים וצולל למעמקי הים בכדי לצפות בשרידים מתים של שוניות אלמוגים.

הסרט הזה מציג בפנינו את הבעיה הסביבתית הגדולה ואת הפתרונות הפשוטים שנתקלים בחומות בירוקטים ובתאגידי ענק אינטרסנטים. על אף כל זאת דיקפריו מוצא זיק של תקווה ואופטימיות זהירה. אורך הסרט שעה וחצי - מומלץ לצפייה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים