ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← צוללן עוצר את נשימתו ל-7 דקות באתר תת-מימי ואפלולי

צוללן עוצר את נשימתו ל-7 דקות באתר תת-מימי ואפלולי

מאת יואב נקש נובמבר 18, 2015

"כשאתה צולל עם בלונים אתה יוצא לחקור את הסביבה אבל כשאתה צולל חופשי אתה חוקר את גבולות עצמך", אלו הם דבריו של הצוללן האוסטרי, כריסיאן רדל (Christian Redl) שכבר קרוב ל-20 שנה הוא לוקח אוויר וצולל מתחת למים במקומות לא שגרתיים ברחבי העולם. בלי בלונים או אמצעי נשימה אחרים, כריסטיאן מצליח לעצור את נשימתו למשך 7 דקות רצופות במים חמים.

7 דקות זהו זמן רב מאוד לבלות מתחת למים בלי לנשום ועל אחת כמה וכמה כשצוללים לעומקים גדולים שמוסיפים לחץ על הריאות. אבל אם ישנו דבר שיכול להוסיף לחץ נפשי זהו מצב של פחד שברוב המקרים בא לידי ביטוי בתגובה פיזיולוגית טבעית שמביאה לנשימה מואצת. אך נראה שכריסטיאן קר רוח ואינו מתרגש, לא מהעומק ולא ממקומות אפלים ומפחידים. בקליפ הבא הוא צולל חופשי בנבכי מכרה נטוש בבודפשט ומוכיח שהגוף האנושי מסוגל לעשות דברים מדהימים כל עוד והראש נקי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים