ווידאו
ווידאוגלישה ← ''ריוניון זה הבית שלי'': ג'רמי פלורס על חייו באי המסוכן

''ריוניון זה הבית שלי'': ג'רמי פלורס על חייו באי המסוכן

מאת יואב נקש אפריל 19, 2016

תתארו לעצמכם אי פסטורלי ויפה מוקף ים בצבע טורקיז עם גלים מושלמים אבל כזה שחל בו איסור חמור של כניסה למים. עד כמה שזה לא נשמע מציאותי, באי ריוניון שבאוקיאנוס ההודי הרשויות מונעות את הזכות הבסיסית הזו מהגולשים בכדי להגן על חייהם מפני הכרישים. לאחר 18 תקיפות בחמש השנים האחרונות, כאשר 7 מתוכן היו קטלניות, חיי תושבי ריוניון אינם קלים ומלווים בחשש גדול. ג'רמי פלורס יליד האי הצרפתי, חש בדיוק את אותו הדבר ומשתף אותנו במה שהשתנה מאז שאיבד את חבריו לגלישה.

תקיפתו הקטלנית של הגולש בן ה-13 אליו קנסטרי (Elio Canestri) הייתה הנקודה ששברה את רוחם של תושבי האי. החופים כבר לא היו בטוחים לרחצה ומקרי התקיפה השפיעו רבות על הכלכלה, התיירות ואורח חייהם של המקומיים שיצאו להפגין וביקשו ממשלתם בטחון. ההפגנות הסוערות הובילו לתוכנית עם 8 סעיפים שבניסוחן היה מעורב גם חבר המועצה, אביו של ג'רמי.

ג'רמי פלורס היה ער למתרחש סביבו. הוא גר לא הרחק מהים ומעבר לפינת הרחוב שלו התקיימו ההפגנות. ריוניון הוא ביתו וחלק בלתי נפרד ממנו. זהו המקום שבו הוא גלש לראשונה וגם המקום שבו איבד את חבריו למלתעות. אך ג'רמי והקהילה המקומית של הגולשים החליטה שלא להרים ידיים ולוותר על אהבתם. ולאחר היעדרות של חמש שנים מהנוף המקומי, התקיימה תחרות גלישה בריוניון שאותה הוא ארגן. "כל שרצינו הוא לעזור לאי, עשינו את זה לקהילה. אם תסתכל סביבך תראה שהחופים מלאים ברוחצים, המסעדות מלאות עד אפס מקום, בתי ספר לגלישה יפתחו בקרוב..".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים