ווידאו
ווידאוקצרים ← הנדימן בשטח: איך לעשות גזיה לפק'ל הקפה מפחית של בירה?

הנדימן בשטח: איך לעשות גזיה לפק'ל הקפה מפחית של בירה?

מאת יואב נקש מאי 22, 2016

רק אחרי שראיתי את הקליפ שלעיל הבנתי שחסרים לי שני דברים: טיולי שטח וקפה. אז קפה אין לי בעיה לארגן וגם טיול שטח אני כבר מתכנן, אלא שהפעם הייתי רוצה אתגר השרדותי אחר... להמציא, לבנות, למחזר, לקחת ריבוע ולהכניסו בעיגול (זה אפשרי) - ובקיצור אחד מאותם דברים שבוערת בי האש היא לעשות קפה בשטח בלי שאצטרך לקנות גזיה. אז כמה סוכר לשים לכם בפחית הבירה?

כאחד שבונה הרבה דברים בידיו, שאוהב למחזר ולמצוא שימוש נוסף ב"פסולת", זה מרתק אותי בכל פעם מחדש לגלות עוד טריק שיכול לשמש אותי. הבחור שבקליפ הבא האיר את עיני עם הדגמה להכנת גזיה מפחית בירה - "כיריים" ארעיים שיכולים לשמש לא רק לקפה אלא גם להכנת אוכל. אמנם זה הכי לואו-טק שיש ואי אפשר לכוון את גובה הלהבה, אבל האש מקבלת פיזור שווה וניתן להניח על המתקן הנייד פינג'ן, מחבת או סיר קטן. ההסבר שמובא בקליפ מפורט ומודגם בבהירות רבה אך שימו לב שבהכנת ה"גזיה" נדרש מכם דיוק מרבי ומשנה זהירות.

גזיה לפק'ל קפה מפחית של בירה - עשו בעצמכם

ציוד נדרש:

 • פחית ריקה של בירה או קולה
 • אולר / לדרמן 
 • מספרים
 • אלכוהול רפואי - 96% כוהל

הוראות הכנה (הדגמה בסרטון):

 1. חיתכו את החלק העליון העגול של הפחית (בתפר החיבור)
 2. חיתכו/ גזרו את הפחית לשנים
 3. את החלק התחתון של הפחית גזרו במידה/רוחב השווה לחלק העליון
 4. קמטו קלות ובקווים ישרים עם אולר את רוחב החלק העליון - המטרה בכך היא שתוכלו להחליק אותו בקלות אל תוך החלק התחתון ולהביא לפיזור שווה של הלהבה (ראו הדגמה בקליפ).
 5. לאחר מכן הכניסו את החלק העליון לתוך התחתון, קדחו חור קטנטן בצד העליון והגזיה מוכנה.
 6. חומר הבעירה הוא אלכוהול רפואי -96 אחוזים.
 7. מזגו אלכוהול בכמות הרצויה והדליקו.
 8. במידה ותרצו לכבות את האש חנקו אותה עם כוס.
 9. אם נותר אלכוהול ב"פחית", נתקו את החלק העליון ומזגו את השאר לבקבוק.
 10. לאחר השימוש ניתן לאחסן את הגזייה במיכל פלסטיק פשוט.

ו...טה-דה! זול, קל לנשיאה ועושה ת'עבודה :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים