ווידאו

היפו רעב, היפו תוקף! מלתעות מסוג אחר בבוצוואנה

מאת יואב נקש ינואר 05, 2015

אם לאמר את האמת הסירטון הזה הפיל אותי מהכיסא בהפתעה גמורה. תמיד ידעתי שהיפופטמים רצים מהר (תשאלו את האדם שרדפה אחריו משאית על ארבע רגליים במשקל 3 טון במהירות 30 קמ"ש - אם הוא עדיין חי לספר על כך) וידעתי שיש להם כישורי שחייה מעולים אבל לא היה לי שמץ של מושג שהם יכולים להיות כאלו מהירים! התיעוד של הטורפדו הענק שרודף אחרי סירת מנוע באגם בבוצוואנה מבטל לחלוטין את כל מה שחשבתי על גדול ואיטי.

אוקיי, מעבר להפתעה הגמורה זה גם מפחיד. אם הדבר הענק הזה היה משיג את הסירה הוא היה הופך אותה ומוחץ את כל יושביה. בחודש ינואר 2015 יצאה משפחת ג'קסון לשייט סאפארי בנהר קובה (Chobe River) בבוצוואנה כשלפתע הם הבחינו בהיפופוטם. ההיפו החמוד הבחין בהם גם כן אבל היה עצבני רצח והחליט להסתער. משיט הסירה שהבחין בהיפו העוין האיץ את המהירות של הסירה וניסה להתחמק. סוס היאור שעט כמו טורפדו מתחת לפני המים והגיח מן המצולות כשהוא פוער את מלתעות פיו. אבי המשפחה, שבנו צילם את המקרה עם מצלמת אייפון, טוען שההיפו היה יותר קרוב לסירה משנדמה. משמע: גדול לא בהכרח צריך להיות איטי וייתכן ששחייה היא בעצם ריצה - מתחת לפני המים :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים