ווידאו
ווידאוגלישה ← צילום תלת מימדי עם אייפון יחידי: איך הוא עשה את זה?

צילום תלת מימדי עם אייפון יחידי: איך הוא עשה את זה?

מאת יואב נקש מרץ 25, 2016

הסרטון שלעיל סיבב את ראשם של מליוני צופים ברחבי העולם. ניקולס ווגנייר (Nicolas Vuignier) צילם את עצמו גולש סקי כשהתמונה סובבת אותו ונדמית כמו תלת מימדית. השווייצרי טען שאת הצילום הקולנועי הוא עשה עם מכשיר האייפון שלו אבל אף אחד כמעט לא האמין לו. את סוד הצילום שלו הוא לא שמר זמן רב בליבו ובשביל לסתום את פיותיהם של כל הסקפטים הוא החליט לחשוף בפניהם את הטכניקה הגאונית שאותה הוא כינה בשם Centriphone.

תמיד רציתי למצוא דרך יצירתית בכדי לצלם את עצמי גולש סקי", אומר ניקולאס. "עד שבאחד מהימים נתקלתי בקטע שהופיע בסרט ובו מישהו השתמש במאוורר תקרה וגו-פרו בכדי לצלם זיקוקי דינור... זה נתן תחושה של 3D. אבל מכייון שלא יכולתי לסחוב מאוור תקרה לסקי הצטרכתי למצוא פתרון יצירתי אחר על אותו בסיס".

אז ווגנייר המציא מכשיר משלו. זה אומנם לקח לו קצת זמן והרבה נסיונות עד שהגיע לגודל הרצוי אבל לבסוף הוא הגשים מטרתו ותיעד את הרגעים בצורה קולנועית... גאונית! המכשיר שאותו הוא מסובב מעל ראשו אינו תרנגול כפרות אלא פיסת פסטיק בצורה של מטוס (כמו קיפול נייר). ל"מטוס" הזה הוא חיבר שני חוטים דקים שאותם הוא מסובב במהירות מעל ראשו. בגלל שהוא רצה להאט את הזמן עד כמה שרק ניתן, הוא נעזר ב-iphone שבו קיים פורמט צילום של 240fps. את הוראות ההכנה המפורטות הוא משתף איתכם בקליפ הבא אז נראה אתכם עושים זאת בעצמכם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים