ווידאו
ווידאוטבע וחי ← כמו קארגו של מטוס ג'מבו: כריש לבן באורך 8 מטרים! האם זהו מגלודון?

כמו קארגו של מטוס ג'מבו: כריש לבן באורך 8 מטרים! האם זהו מגלודון?

מאת יואב נקש אוגוסט 18, 2015

כריש לבן, עמלץ וקרחה לבנה. לדג המטיל אימה עם הלוע וחמשת אלפי השיניים יש שם נוסף - שם שניתן לאותו סוג של כריש אלא לאחד שקצת יותר גדול מכולם: מגלדון! תכירו את כחול עמוק "Deep Blue", נקבת כריש ענקית שתועדה במצלמה ונחשבת לאחת המגלודוניות הגדולות ביותר. הכרישה באורך של 8 מטרים עם בטן ברוחב של מטר וחצי הצליחה להדהים את הצוללנים והצלמים:"זה חייב להיות הכריש הגדול ביותר שראיתי בכל חיי", אומר אחד מהם. " הולי שיט היא כמו מטוס ג'מבו!", אומר חברו.

הכריש הזה הוא אינו הארוך ביותר שתועד (ראו את הקליפ למטה עם הכריש באורך 15 מטרים שנתפס בהודו) אבל הוא בהחלט הגדול והמאסיבי ביותר מבין כולם. בטנה העצום של הכרישה שנראה כמו קארגו של מטוס ג'אמבו מלא כנראה בכרישוני תינוקות חביבים שמחכים רק לצאת ולנגוס בעולם. בין אם הכי גדול ובין אם פחות, זו עדיין חוויה אדירה לצפות ביצור ענק שכזה מתועד שוחה בים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים