ווידאו
ווידאוגלישה ← פקט עם פק: בשנות ה-60' היו מעשנים סיגריות על הגלים

פקט עם פק: בשנות ה-60' היו מעשנים סיגריות על הגלים

מאת יואב נקש ינואר 30, 2016

אם יש משהו שקורץ לעין בצפייה בקטעי ארכיון מצולמים משנות ה-60'-70' יהיה זה עישון הסיגריות. באותה תקופה זה היה מאוד מקובל לעשן בטלוויזיה, בתוכניות אירוח, בקולנוע, במסעדה, ובעצם בכל פינה... ללא הגבלה. בתקופה ההיא של דור הפרחים הרבה עשן נשאף לריאות וננשף לאוויר, לפעמים סיגריות טבק ולעיתים קרובות מגולגות בטובין ירוקים/חומים. באותם זמנים השלטים היחידים שהיו תלויים על הקירות היו "תעשנו חופשי"... וזה כלל גם את קירות הגלים.

בפוטג' הקצר מארכיון הסרטים הנפלא של "האנציקלופדיה לגלישה" (EOS), נראה הגולש האגדי מקליפורניה ג'ון פק (John Peck) גולש בהונולואה ביי כשסיגריה תלויה על שפתיו. באותם זמנים זה היה מאוד מקובל להדליק סיגריה על החוף ולחתור אל הליין-אפ ולתפוס גל. ישנן כמה דעות לגבי סוג הטבק שמגולגל בסיגריה אבל העיקר הוא שפק שמר על הסטייל גם כאשר הוא לקח שאכטה.

ג'ון פק בבנאזי פייפליין 1963. גלש הרגולר הראשון שקדח את הצינור

על פי מה שכתב מאט וורשו (Matt Warshaw) באתרו, פק היה אדם מאוד אקסצנטרי ועישון הסיגריות היה רק חלק קטן מאורחות חייו. בשנת 1965 ולאחר צילום הווידיאו שלעיל, פק בחר בדרך אחרת. התמכר לאלכוהול והיה מכור כבד ל-LSD במשך שבע שנים. בסופו של דבר פק עבר גמילה וחזר למסלול רגיל בחייו (נותר היספטר כמובן). ג'ון פק ידוע כגולש הרגולר הראשון שקדח את הצינור של פייפ.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים