ווידאו
ווידאוגלישה ← קפה אסרו ממשיך במסעותיו וגולש על הפורורוקה שבאמאזונס

קפה אסרו ממשיך במסעותיו וגולש על הפורורוקה שבאמאזונס

מאת יואב נקש מאי 23, 2015

לטייל בעולם ולגלות מחוזות חדשים של גלים זהו אורח חייו של קפה אסרו (Kepa Acero). גולש הגלים יכול היה בקלות לסגל לעצמו חיי נוחות ולהתמודד באיזו תחרות של ה-WSL אבל הוא בחר בחיים של נדודים, להגשים חלומות רטובים. לאחר שחרש את העולם וגלש בפטגוניה, אנגולה ואפילו אנטארקטיקה, ניגש אסרו להגשים את חלום הגלישה על הגל המיתי של ברזיל. עם מנשא גלשנים וללא עזרה וחברים הוא טס לעיר שמעולם לא שמע עליה בעבר (Macapa) - לאחר ימי נדודים רבים וחוסר וודאות, הפורורוקה נשאה אותו בזרועות גליה הארוכים.

פירוש השם פורורוקה (Pororoca) בשפת ה-Tupi של הילידים היא "שאגה גדולה". מקור השם הוא בתופעת הטבע של גל הגאות הארוך ביותר בעולם שפורץ מן הים אל עומק הנהר ומתרחש ביום השיוויון החודשי, גל שדומה בבסיסו לצונאמי אשר סוחף כל דבר שבדרכו. הגלישה על הגל של הפורורוקה מסוכנת ליישום בגלל תנינים, פירנאות וגזעים שצפים בזרם או עצים שמבצבצים מעל המים.

קפה אסרו מוכן להתמודד עם כל דבר שניצב בדרכו כל עוד והוא יוכל לממש את החלום. סיפור מסעו מרתק לצפייה. הוא יצר קשרים והתחבר למקומיים גם עם אלו ששוכנים לגדות נהר האמאזונס. "לגלוש בפורורוקה הייתה המטרה שלי ולבסוף כל מה שחוויתי הולך איתי. דרך חייהם של המקומיים שפגשתי והאירוח החם שהעניקו לי. וזה בדיוק השילוב של השנים, טיול וחיים, הדברים שנקרים בדרכך הם החשובים".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים