ווידאו

קליפ עם קיק-פליפ על גל נהר האייסבאך שבמינכן

מאת יואב נקש פבואר 04, 2016

ככל שזה נוגע לטריקים של סקייטבורד בגלישה, הדעות חלוקות. יש שיגידו שלא צריך את זה וזה מיותר ויש שיגידו שזה דווקא מעיד על פרוגרסיביות והפגנת שליטה מיוחדת על גלשן. לא משנה באיזו דעה אתם מחזיקים, אי אפשר להתעלם מכך שעדיין מדובר בתרגיל שנעשה על המים ועם גלשן. לשם שינוי הפעם לא מדובר על עוד אחד מהטריקים של זולטאן "הקוסם" טורקוס אלא בגולש אנונימי, אורתופד במקצועו, שיש לו את כל הזמן שבעולם להתאמן על הנהר שחוצה את עירו.

פלורי קומר (Flori Kummer), גולש באורח קבע על גל נהר האייסבאך (Eisbach) שחוצה את הגן האנגלי (The English Garden) במינכן. באחד הסשנים האחרונים שלו הוא הצליח לבעוט את הגלשן לקיק-פליפ מושלם ובכך הצליח לעשות תרגיל שעד כה היה שמור רק לקוסם אחד מקליפורניה.

"הדבר המדליק בגלישה במינכן זה שהגל נשאר כמעט אותו הדבר מידי יום ומפלס המים תמיד באותו הגובה, זה בערך כמו סקייטפארק", אומר קומר. "הדבר הנוסף שמדליק בגל הזה הוא שאפשר ללכת לשם ולגלוש בכל שעה. אבל מן הצד השני, בגלל שהגל נמצא במרכז העיר ונחשב לאחד מהגלים הסטאטים הטבעיים הטובים בעולם, הוא יכול להיות צפוף בגולשים. אני מניח שרק במינכן עצמה יש כ-100 גולשים".

"אייריאלים קטנים ו-Shove-it הפכו לתרגילים נפוצים באייסבאך אבל ככל שזה נוגע לקיק-פליפ אני היחיד שהצליח לעשות אותו. זה דורש אימון רב ולא קל. יש לי רקע בסקייטבורדינג והתחלתי להתאמן על קיק פליפים לפני כ-10 שנים. אני לא מכיר את זולטאן אבל אני מודע למה שהוא מסוגל לעשות. אם לומר את האמת, קצת התבאסתי שהוא עשה קיק פליפ על הבקסייד לפני שנה בים לפני שהספקתי להבין איך עושים את זה על הפרונט סייד על גל הנהר".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים