ווידאו
ווידאוטבע וחי ← גאון של טבע: צפו כיצד לוויתן אורקה צד לעצמו ציפור

גאון של טבע: צפו כיצד לוויתן אורקה צד לעצמו ציפור

מאת דור דן ספטמבר 07, 2015

הטבע הוא גאוני, הוא חכם ומבריק. כל מה שאנו יודעים בחיינו היא נגזרת ישירה מחיקוי של הטבע. כמה יפים הם היצורים על פני העולם החיים במסגרת של השרדות ותמיד מוצאים דרך להתגבר על יכולותיהם הפיזיות עם מנת המשכל והיצירתיות. בווידאו הבא אנו מקבלים דוגמא מופלאה לבינתם של לווייתני האורקה שבו מתקרב הקטלן לחבורת ציפורים, משליך דג מת בקרבתן ומחכה בסבלנות. כאשר אחת מהציפורים מתקרבת לקחת את ארוחתה, מזנק הלוויתן לעברה והיא הופכת לארוחתו... הטעימה.

לא רק שהלוויתן צד לעצמו ציפור אלא שהוא השתמש בטכניקת הפתיון - הלוויתן הקריב את המנה שלו על מנת להשיג לעצמו מנה גדולה וטעימה עוד יותר. פעולות אלו דורשות המון אינטליגנציה וסדר פעולות מאד מסודר ומתוכנן, דבר שמוכיח לנו פעם נוספת עד כמה רבה חכמתם של היונקים האצילים הללו.

ע"פ phys.org, מדענים משתמשים בשיטת משקל-מח-ביחס-למשקל-גוף על מנת להעריך אינטליגנציה של בעל חיים. מוחו של לוויתן אורקה הוא פי 2.5 מהממוצע - בדומה לשימפנזות. אך מדענים אחרים טוענים שבגלל הגדרת שיטת היחס הזאת, אנו מעריכים לא נכון את רמת האינטליגנציה הטמונה ביונקים ימיים גדולים, ולמעשה לווייתני האורקה עשויים להיות הרבה יותר חכמים משחשבנו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דור דן

מעצב ועורך אתר צלם ים. מלווה את האתר מיום היווסדו ובעל חלק פעיל בניהולו. ירושלמי במקור אך עם זאת מחובר מאוד לים ואוהב את כל צדדיו. חובב טיולים, ספורט, קולנוע ואוכל. מאמין בחזון ופועל באופן עקבי להרחבתה וגיבושה של קהילת חובבי הים בישראל דרך פיתוחו וקידומו של אתר צלם ים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים