ווידאו
ווידאוגלישה ← תכירו פאצ'ה: הגולשת מאקוואדור ששומרת על מסורתה וסביבתה קרובים לליבה

תכירו פאצ'ה: הגולשת מאקוואדור ששומרת על מסורתה וסביבתה קרובים לליבה

מאת יואב נקש ספטמבר 05, 2020

פאצ'ה לייט היא גולשת בת 19 שמתגוררת באוסטרליה אך נולדה באקוואדור- שם גם מתגוררת משפחתה. היא העפילה למקום הרביעי בסבב האוסטרלי לנוער והיא כמובן שאופת להעפיל לסבב המקצועניות של ה-CT. אבל לפאצ'ה יש ניצוץ של טוב נוסף שמתבטא באהבתה לסביבה ולמסורת הילידית שלה. בסרטון הבא היא מכניסה אותנו אל עולמה היפה וחייהם הפשוטים של משפחתה בארץ המשוונית שבדרום אמריקה.

כשרואים אותה גולשת זה נדמה שהיא נולדה עם גלשן ביד אבל עד כמה שזה ישמע תלוש מכל מציאות, פאצ'ה החלה לגלוש רק בגיל 9. בצעירותה היא התמכרה לגלישה וגם לתחרויות אך כשלא היה בידה לרכוש גלשן חדש היא עמדה מחוץ לחנות רוקסי עם שלט שעליו כתבה: "מופע רחוב (ריקוד) בשביל גלשן". לארה אנובר המקצוענית שהבחינה בה רוקדת העניקה לה גלשן במתנה שעליו כתבה את ההקדשה הבאה: פאצ'ה, את הרקדנית הכי מדהימה, עכשיו תהני קצת גם מהגלישה. XXX".

כעת, ובכל פעם שפאצ'ה נוסעת אל יעדים רחוקים, היא תמיד נושאת איתה גלשן נוסף בשביל להעניק לאחרים. השירות לקהילה והחשיבות שהיא רואה בשמירה על הסביבה תמיד היו בראש מעייניה, ערכים שאותם ספגה בהשראת הוריה שהם בעצמם פעילים סביבתיים. בימים אלו פאצ'ה עובדת על פרויקט סביבתי משל עצמה עם ממשלת אקוודור להגנה על כרישים בסכנת הכחדה באזור הגלפגוס.

לאחרונה פאצ'ה נסעה לטיול שורשים במקום הולדתה באווקדור ובו היא מציגה תיעוד מרתק של התרבות המקומית ומשפחתה הגרעינית. פאצ'ה נושאת בקרבה היבטים רבים בזהותה האקוודורית ואחד מהם הוא שמה. "פאצ'ה" מקורו במילה "פאצ'א-מאמה ", שמשמעותה "אמא אדמה". בעיניה הבית הוא "יותר מבית, זה רגשות, זה זיכרונות, זה אנשים, זה הצחוק של המשפחה ואהבה מוחלטת לכדור הארץ ולטבע הסובב אותנו."

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים