ווידאו
ווידאוגלישה ← מיראז' - הסיפור של סקלטון: הגירסה החלוצית של הגל הנדיר בנמיביה

מיראז' - הסיפור של סקלטון: הגירסה החלוצית של הגל הנדיר בנמיביה

מאת יואב נקש נובמבר 10, 2020

ישנם הרבה מאוד ספוטים מעולים ברחבי העולם אבל גל כמו סקלטון ביי בנמיביה, שנשבר בצורה אובאלית ומושלמת לאורך של כ-2 קילומטרים, יש רק אחד. סקלטון ממוקם במקום נידח במדינה קשוחה ובמקור כינויו היה דונקי ביי (מפרץ החמור). לאחר גילויו בשנת 2008 הגולשים שינו את שמו ל"מפרץ השלד" במטרה להרחיק משם גולשים ולהטעות אותם בחיפושיהם. דבר שלא הצליח במיוחד ומאז מהווה מקור משיכה לכל גולש שיש בכוחו להגיע לשם.

כאמור את סקלטון ביי גילו בשנת 2008 בזכות משימת חיפוש שמגזין סרפינג הציג לקוראיו - בו הם התבקשו למצוא יעד גלישה לא נודע בעזרת גוגל אירת'. בראין גייבל, מהנדס תוכנה מקליפורניה היה הראשון להציג את שמצא. זמן לא רב אח"כ גייבל וקומץ גולשים מקצוענים עשו את פעמיהם להרפתקה של החיים. שם, הם מצאו עצמם מוקפים באלפי כלבי ים, רוחות מדבר שהצליפו בהם בעוצמה וגל אחד שנשבר לפניהם ופער את פיהם בתדהמה.

אחת הגיסראות גורסת שעל הגל הזה גלשו כבר בסביבות תחילת המילניום השני (שנת 2000), ושברוב המקרים היו אלו גולשי בוגי שנהנו מצינורות אינסופיים. סיפורים שזמנם מוקדם לכך נחשבים כתעלומה שרמת אמינותה מוטלת בספק, שכן מדובר בלשון חול שיתכן ולא היתה קיימת אז והיא נוצרה בתקופה יותר מאוחרת. ב-15 הדקות הדוקומנטריות הבאות מתחקים מפיקי הסרטון אחר הפרטים העלומים והגולשים החלוצים שגילו את הגל שאין שני לו בעולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים