מכדררים: כדורסל על הגלים

יולי 25, 2014

בדרך כלל האטרקציה בגלישה מתמקדת בגלים הגבוהים אבל במקרה הבא את מלוא תשומת הלב משכו דווקא שני גולשים גבוהים.... שחקני כדורסל מלהטטים.  שני שחקני הארלם גלובטרוטרס (Harlem Globetrotters) הגיעו להוואי, קיבלו שיעור גלישה ובתוך זמן קצר הם כבר הצליחו לכדרר על הגלשן. אז מי אמר שכדורסלנים לא יודעים לגלוש?

בצעירותי צפיתי בהתלהבות רבה בשחקני הגלוב טרטוטרס מלהטטים עם הכדורסל. את הכדור הם העבירו במהירות הבזק מיד ליד, סובבו אותו על האצבע ועל האף, בעטו בו עם הישבן וקלעו אותו בסל חלק..."וויששש"! וכמובן שהטביעו אותו דרך החישוק באינספור דרכים יצירתיות. ההארלם גלובטרוטרס זה שם דבר. קרקס הכדורסל שנוסד בשנת 1927 הספיק להופיע כ-20,000 פעמים ולשעשע קהל צופים נלהב בכ-120 מדינות ברחבי העולם (בינהם גם ישראל עם הופעות שנתיות בהיכל נוקיה).art3

מפרקט מגרש הכדורסל הגיעו צמד שחקני הארלם גלובטרוטרס לחוף הצפוני של אואהו (Oahu). שם, בפואנה פוינט ביץ' (Puaena Point Beach), הם קיבלו שיעור גלישה. בתפקידם על מגרש הכדורסל ,בול בילארד (Bull Bullard) הוא מכדרר מחונן ופלייט טיים לאנג (Flight Time Lang) מטביע אקרובט ששובר טבעות. שני הכוכבים למדו את רזי הגלישה תוך זמן קצר ומיד אח"כ קפצו אל מי הים החמים ותפסו כמה גלים.

שחקני הכדורסל הארלם גלובטרוטרס גולשים The Harlem Globetrotters have gone surfing at Puaena Point Beach, on the Oahu's North Shoreהמכנס הרשמי של הקבוצה (מפוספס עם כוכבים) משתלב היטב בנוף החוף ונראה ממש כמו "שורט" גלישה אופנתי. על גלשנים ארוכים של 12 פוט (כ-3.5 מטרים) בולארד ולאנג תפסו גלים בקלילות רבה. שחקני הכדורסל היו כל כך נינוחים על הגלים עד שהחלו ללהטט עם הכדורים בזמן הגלישה. קצת סיבסובים, כמה כדרורים, ועוד כל מיני תרגילים חביבים הפכו למופע מהנה ומשעשע למראה.

כשנשאל בולארד לחוויה שבגלישה אמר: "זו הייתה הפעם הראשונה שגלשתי אז ככה שלא היינו ממש מקצוענים, אבל למדנו את הבסיס של זה. אם אתה לא עושה את זה מידי יום ולוקח את זה ברצינות אתה יכול להיפצע או להרוג את עצמך. אבל היה כיף ומהנה... בפעם הבאה נהיה עוד יותר טובים".

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים