ווידאו
ווידאואמנות ← גרגירי חול של אומנות: לצייר עם מגרפה בין שפל לגאות

גרגירי חול של אומנות: לצייר עם מגרפה בין שפל לגאות

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017

יש משהו מאוד שליו בצפייה באנשים מציירים - כאלו שמושחים במכחול על בד קנבס או גורפים חולות על חופו של ים. טכניקת האיור הצורני על חול נקראת שאמון (Shamon) ומקורו בגני הזן של מקדשי השינטו היפנים כבר מאות שבשנים. טכניקה זו אינה רק מבטאת את החוש היצירתי כי אם גם דרך מדיטטיבית להרגיע את הנפש ולהתחבר לטבע.

בקליפ שלעיל האומן הצרפתי Lx One מאייר צורות גיאומטריות על החוף בזמן הקצר שבין השפל לגאות. אומנות השאמון אינה שמורה רק לחול אלא גם באה לידי ביטוי על פתיתי השלג ביצירותיו של האומן סיימון בק. טכניקת איור זו מושרשת עמוק בתרבות היפנית ואומנים רבים לוקחים אותה למחוזות רבים בחופי העולם. לפניכם עוד דוגמא לאומנות האיור בחול ביצירותיו המדהימות של אנדרס אמאדור.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים