ווידאו
ווידאוטבע וחי ← רעיון לניקיון: פח אשפה מדבר - לא סותם ת'פה עד שתנקה

רעיון לניקיון: פח אשפה מדבר - לא סותם ת'פה עד שתנקה

מאת יואב נקש מאי 23, 2015

אלו ששומרים על ניקיון הסביבה החופית פועלים בשני מישורים עיקריים: האחד הוא ניקיון אקטיבי של רצועת החוף והשני פעילות הסברה שמיועדת להגברת המודעות של המבקרים בחוף הים. שתי היוזמות המבורכות משלימות האחת את השניה אבל בשעה שקל יותר לאסוף אשפה מחוף הים, קשה הרבה יותר לטעת מודעות באנשים ולהשפיע על פועלם. כאשר ניגשים לאנשים או שמעירים להם, פעמים רבות תגובתם האינסטינקטיבית היא אגרסיבית, מילולית ופיזית. אז אולי בכדי להימנע מחיכוך שכזה ייטב יהיה אם נשתמש במתווך. או במקרה זה, ברעיון הגאוני של פח אשפה מדבר.

הפרסומת הבאה של עמותת Barefoot Wine & Bubbly היא לעניות דעתי רעיון גאוני. השטיק החביב שבו השתמשו להפקת הפרסומת הדליק אצלי נורה של "איזה רעיון נפלא". למקם פח באזור מלוכלך וליצור אינטראקציה עם המבקרים מסביב. גם לעורר מודעות ללכלוך שיש סביבם וגם להניע אותם לפעול ולהרים משהו מהחול ולזרוק בפח. ההפקה הזו של הפח המדבר (Talking Trash) היתה רק למטרת הפרסומת שאותה צילמו בסאנטה קרוז קליפורניה, אבל בהחלט יש מקום לנסות את הפיילוט הזה בישראל ולבחון את התגובות של הרוחצים לפח שיגיד להם: "אחי, כן זה אני. הפח הסגול... ,שמע כמו שאתה רואה אין לי ידיים אבל בחייאת אכפת לך לעזור? להרים איזה לכלוך ולזרוק?".

מה דעתכם? איך זה יתקבל? יעבוד או לא יעבוד? לדעתי שווה לנסות :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים