ווידאו
ווידאוטבע וחי ← נפלאות התבונה: דולפין ניגש לצוללן בכדי שיתירו מחוט וקרס דיג

נפלאות התבונה: דולפין ניגש לצוללן בכדי שיתירו מחוט וקרס דיג

מאת יואב נקש אוגוסט 31, 2019

דולפין הוא יצור תבוני וחכם שניחן ביכולת כמעט אנושית לאבחן בעיה ולנסח פתרון אפשרי. הדולפין שבתיעוד הבא ניגש לקבוצת הצוללנים ומפנה את תשומת ליבם לדבר שממנו הוא סובל - חוט דיג שנכרך סביב פיו וסנפירו עם קרס שנעוץ בבשרו. הדולפין ככל הנראה זיהה שמדובר בדבר שאינו טבעי ושמקורו מהאדם ועל כן הוא גם פנה לאדם שיכול לפתור אותו מן המטרד.

הצוללן קלר לארוס שבאמתחתו אלפי צלילות במסגרת עבודות המחקר שלו לא נתקל בדבר דומה לכך בעבר. הדולפין ניגש אליו כמבקש עזרה ולארוס שהבחין בחוט הדיג והקרס החל מיד בהתרת הקשרים שהתלפפו סביב הסנפיר השמאלי שהגביל את תנועתו. הדולפין היה סבלני לפעולת החיתוך של לארוס ולאחר דקות ספורות הוא שחה לחופשי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים