ווידאו

אסקפיזם ב''חלום'': סרט גלישה מונפש, אפל וטריפי

מאת יואב נקש יולי 12, 2015

זהו ככל הנראה הסרט האפל ביותר על גלישה שנעשה אי פעם בהנפשה. באנציקלופדיה של הגלישה (EOS) מצויין שה"חלום" (Dream) הוא סרט אוטוביוגרפי למחצה המבוסס על חיי יוצרו מארק סאת'רלנד (Mark Sutherland). בסרט זה משנת 1989 ישנם קטעי וויז'ואל קשים לצפייה הכוללים שימוש בסמים, מין ופשע כשבין כל המהומה נמצאת לה יפה ותמימה הגלישה. הקטעים הקשים בסרטון אינם מוצגים כמשהו שיש בהם בכדי להאדיר אותם ולמעשה הדבר היחיד שיש בו האדרה וזוהר בא לידי ביטוי באור שבקצה הצינור.

לו הייתי יכול הייתי חופר לעומק בתוך מוחו של סאתרלנד בכדי שאוכל להבין מהו המסר שהוא רצה להעביר אבל ההסבר היחיד והפשוט ביותר שאני יכול לקלוט לתוכי מכל זה, הוא שהגלישה היא אסקפיזם. ברגע שההירואין מחלחל למחזור הדם שלו הוא צולל במחשבותיו אל צינורות הגלים. גם כשהוא שוקע ומתרסק הוא מוצא את המפלט אל עולם האמת רק בגלישה על הגלים. סרטון זה הוא סוג של חיזיון ושל טריפ אבל בסופו של דבר הוא מבטא משמעות אוניברסאלית חד משמעית: גלישה הוא הסם הכי חזק.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים