ווידאו
ווידאוטבע וחי ← החזון האפוקליפטי של מגפת הפלסטיק: האם כך יראו חיי הגולשים בשנת 2052?

החזון האפוקליפטי של מגפת הפלסטיק: האם כך יראו חיי הגולשים בשנת 2052?

מאת יואב נקש יולי 24, 2019

האם כך זה יראה או שיהיה פי כמה יותר גרוע? אין הרבה דרך חזרה ממגפת הפלסטיק שממנה סובל העולם וחוקרים מנבאים שבשנת 2052 תהיה יותר פסולת פלסטיק בים מדגה. הראשונים להפגע מזה יהיו כמובן בעלי החיים והדגים שיאכלו את שיירי המיקרו והפלסטיק, ואם אלו לא ירעילו את האוכל שאנו מעכלים אולי עדיין ישאר לגולשים די כוח בכדי לרכוב על הגלים - וגם אז, האם הגלישה בים תתאפשר בכלל?

הנבואה האפוקליפטית שבסרטון הבא מציגה מציאות מתהווה שבה כל פסולת הפלסטיק שנשטפת לים וצפה על הגלים תפריע לנו לעסוק בספורט שאותו אנו אוהבים. נשמע קיצוני? לא בהכרח. בשני העשורים האחרונים האנושות ייצרה כמות של פי 2 פלסטיק מכפי שיצרה מאז המצאתו ועד סוף המילניום. עכשיו תקחו עוד 3 עשורים קדימה ותעשו חישוב - כמות הפלסטיק תהיה עצומה במימדיה וכאמור מרבית הפסולת תמצא את דרכה אל הים.

בסרטון העתידני הגולשים משתמשים ב-2052 בתחזית זיהום פלסטיק בחופי הגלישה (אז תוסיפו את זה לתחזיות הגלים שבהם אתם היום משתמשים). לא צריך להיות בעל כדור בדולח או חוש נבואי בכדי להבין שהמצב כיום הוא כבר ממש , אבל ממש מגעיל. כל חתיכות המיקרו פלסטיק שצפות לצידנו בים, השקיות, הבקבוקים והשיירים שנפלטים לחופים ונבלעים במעמקים או בבטנם של דגים הם אסון שרק הולך ומחמיר. הגיע הזמן שהאנושות תיקח אחריות על מעשיה ותמצא חלופות לנגע.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים