הלוחשת לכרישים: האישה הזו תהפנט גם אתכם

מאת יואב נקש אוקטובר 04, 2015

מספיקה נגיעה קלה עם ליטוף של ידיה והכריש כבר נשכב על הספה של הים בהיפנוזה משכרת חושים. כריסטינה זנאטו (Cristina Zenato) היא אשת חייל הצוללת ללא חת עם הטורף הכי לא צפוי ומסוכן בים. מלבד העובדה שהיא חשה מאוד בנוחות בחברת הכרישים, היא גם סיגלה לעצמה דרך מיוחדת להפנט אותם, לנטרלם ולהפוך אותם לחיות מחמד - היא, "הלוחשת לכרישים".

כמו לחש קסמים, כריסטינה מכשפת את הכרישים. בסירטון הבא אנו עדים לדרך המופלאה שבה היא מהפנטת את הטורף. הכריש שכפול מגודלה הופך לחומר ביד היוצר. הטכניקה שבה היא נוקטת מכניסה את הכריש לטראנס עמוק ואותו היא מסוגלת להפוך על צירו ועל ביטנו. ממבט על התהליך נדמה שלשניים יש שפה משותפת שמתבטאת במגע ענוג ורך - מתודיקה שאותה בני האדם צריכים לסגל בכל אספקט של חייהם, ביניהם ועם החי, על פני האדמה ובים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים