ווידאו
ווידאותרבות ← זהו לא סרט על גלישה... זהו סרט על דרך החיים הנכונה!

זהו לא סרט על גלישה... זהו סרט על דרך החיים הנכונה!

מאת יואב נקש נובמבר 13, 2015

סרטי הגלישה של היום, ברובם מסתכמים בשתי דקות של אקשן חרטומים וחרבות עם גולש כזה או אחר בספוט הזה כמו האחר. והנה מגיעה יצירה חדשה שאינה דומה לשום דבר אחר שראינו בעבר. שתי הכוכבות שלו הן אולי גולשות גלים מקצועניות אבל תמצית העלילה היא אינה על הגלישה כי אם על החיים עצמם - ההתנתקות מהשגרה שמובילה לחיפוש עצמי ולגילוי חדש של ההוויה.

אפשר להתפלסף עד מחר אבל "The Sound of Silence הוא סרט הרפתקה במוטיב הגלישה בצורתו הטהורה ביותר", אומר הבמאי דן מייס ( Dan Mace). כשהן מטיילות בלי טלפונים ובניתוק קשר מוחלט עם העולם שבחוץ, לי-אן קארן (Lee-Ann Curren) בתו של טום, וביאנקה בויטנדאג (Bianca Buitendag) מטיילות בערבות הפרא של טראנסקי (Transkei) במזרח הכף של דרום אפריקה.

כשברשותן רק תרמיל על הגב, גלשנים ומפה הן מחפשות אחר הלא נודע ומוצאות חיים טהורים. טיול היא הרפתקה אישית. להתרכז ברגע הקסום בלי כל הסחות הדעת שמסביב. גם אם לרגע נדמה שבסרט הבנות כאילו הולכות קצת לאיבוד, הן מגלות אומץ, כוח ונחישות, ומתגברות על הפחד ונפתחות אל העולם שמחבק אותן בחזרה. סרט זה שאורכו 10 דקות מחמם את הלב ומעצים את הרצון ללכת לאיבוד ולמצוא הכל.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים