ווידאו

סטייל של אגדה: טום קארן גולש על 'פיש' בשנות ה-90'

מאת עומר ביטון דצמבר 04, 2015

טום קארן הוא אבי הסגנון הקלאסי של הגלישה על גלשן קצר. הוא האחד שהציג לעולם את הבוטום טורן הנפלא, הוא האחד שכל סשן שלו נראה כמו לקוח מאיזו אגדה. קארן מעולם לא היה מקובע ובהתאם להרגשתו ברגע נתון הוא תמיד דאג לגוון בסוגי הגלשנים (הוא אפילו נתפס בעדשת מצלמה גולש על בוגי במקסיקו). "חלק בלתי נפרד מהגלישה זה לנסות דברים חדשים עם מגוון רחב של גלשנים", הוא הסביר. "להתחבר לגלשן שעליו אתה רוכב, לעיצובו; ללמוד את מה מה שאפשר לעשות עליו ואת שניתן להפיק ממנו".

בשנות ה-90' מרבית הגולשים גלשו על גלשנים צרים וקצרים עם רוקר גדול - השייפ שהיה, ועודנו, קשה לתמרון על גלים נמוכים. כל זאת עד שבשנת 1992 ריפ קארל הציגה את סרטה המיתולוגי "The Search" שבו נראה טום קארן גולש על גלשן שורט-בורד שטוח עם זנב פיש רחב. זה היה מהפכני ויוצא דופן. ורבים האמינו באותה תקופה שקארן הוא היחיד שיכול היה לגלוש על שייפ כה מוזר. מי ידע שעשור שנים אח"כ חצי עולם יגלוש על השייפ הזה שנקרא "פיש". על אף שהפוטג' הבא ישן יש בו משהו מאוד עדכני - טום קארן עוצר את הזמן וממשיך אותו על הפיש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
עומר ביטון

עומר ביטון, בן 27. גולש, פעיל חברתי וסביבתי , ובעלים של בית הספר לגלישה Up n' Riding. נולד וגר בנוף-ים הרצליה, ואוהב את הים :) כדורגלן מקצועי ומאמן טניס בעברו, ספג המון מטיוליו באוסטרליה ומנסה ליישם את האושר עם המשפחה והחברים, הגלים, ניגונים ויצירה וכל מה שביניהם עם כבוד ואהבה - Surf culture

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים