ווידאו

מקומם! שני אהבלים גולשים על גבו של כריש לוויתן

מאת יואב נקש יוני 24, 2015

הקליפ הבא הוא מסוג הדברים שיכולים בקלות רבה להעלות את הסעיף - לטמטום האנושי אין גבולות ולבטח גם לא כבוד לחי. כריש לוויתני (Whale shark) נחשב לדג הגדול ביותר בעולם אך בניגוד למימדיו העצומים הוא עדין, איטי, מגושם, ובנוסף לכל צמחוני (כמה חבל שכך במקרה הנוכחי). כמו דגים רבים, גם הכריש הלוויתני צריך לעלות מיד כמה זמן אל מפלס הים בכדי להכניס חמצן לראותיו אלא שמעל פני הים אורבת לו הסכנה. לדג הענק אין טורף שמאיים עליו מלבד... המין האנושי כמובן.

בקליפ הבא שמקור פרטיו אינם ידועים, נראים שני טמבלים שמנסים לגלוש על גבו של הכריש הלוויתני כשהם נגררים עם חבל מסירה. זה מקומם לראות יצור כל כך מדהים ביופיו ואצילי שמנוחתו מוטרדת על ידי אנשים שכנראה לא קיבלו הרבה חמצן בלידתם. נראה אותם עושים אותו דבר עם כריש לבן...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים