ווידאו

שיטת האימון של מארק מת'יוס: היאבקות מתחת למים

מאת יואב נקש מאי 31, 2015

גם אם שיטת האימון של מת'יוס הכוללת היאבקות מתחת למים נשמעת לכם הזויה, אחרי ההסבר שלו בווידיאו הבא הכל נשמע הרבה יותר הגיוני ואפשר לנשום לרווחה. מארק מת'יוס (Mark Mathews), מיודענו, איש הגלים הגבוהים, נאלץ להתמודד עם מצבי לחץ שבהם הוא מבלה זמן רב מתחת למים לאחר ווייפאאוטים מפלצתיים. באותם רגעים שהוא שוהה מתחת לפני הים הוא נזרק, מטוטל ונשאב לכל כיוון אפשרי שמוציא את כל האוויר מריאותיו.

בדרך שבשגרה ובמי בריכה, מארק מת'יוס יכול לעצור את נשימתו למשך שלוש עד ארבע דקות אבל במצבי אמת שבים, הכוחות שמופעלים עליו הם עצומים. וכמו מתאבק שמטולטל מצד אל צד, פרק הזמן שבו הוא יכול לעצור את נשימתו מתקצר באופן משמעותי. הדרך הטובה בכדי להמחיש את הכוחות שפועלים עליו בזמן ערבול בתוך המים היא לדמות זאת לקרב היאבקות, וזוהי גם הטכניקה של האימון.

בכדי להתמודד יותר טוב עם ווייפאאוט אלים על הגל של The Right או Cape fear, מת'יוס נעזר בכישוריו של "איש הדולפין" נאם בולדווין (Nam Baldwin). על ידי סדרת אימונים זו מארק מקווה להגיע למצב שבו הוא יכול להחזיק את האוויר בריאותיו למשך דקה וחצי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים