'מיק טייסון': היצירה החדשה של BERT נושכת סנפיר

מאת יואב נקש יולי 27, 2015

ציורי הקיר של האומן האנונימי BERT מאנסיניטה (Encinitas) שבדרום קליפורניה העוסקים בנושא ענף הגלישה המקצועני, הפכו לסטייטמנט שיש בהם בכדי להעביר מסר ולמקד נושא אקטואלי מדובר. בשנת 2014 הוא צייר את גבריאל מדינה ב"בריאת אלוף העולם הברזילאי בגלישה", בשנת 2013 הוא השלים פרויקט של עשרה ציורי רחוב על כל אחת מהתחרויות שנערכו באותה השנה. הוא צייר את ג'ואל פרקינסון ב-2012, את מיק פאנינג לאחר זכייתו ב-2013 וכמובן את 11 פעמים אלוף העולם קלי סלייטר במגוון רחב של איורים ששניים מהם זכו להיות תלויים על הקירות בביתו של סלייטר. כעת BERT מציג את יצירתו האחרונה בהשראה מהאירוע המטורף של השנה. שם היצירה: "מיק טייסון".

BERT הוא קיצור של Bertlemann. צייר רחוב אנונימי שאינו חושף את פניו ובמקום זאת חושף את יצירותיו. אומן ציורי הקיר מקבל השראה מתחרויות הסבב המקצועני של ה-WSL ומבטא את נקודת השקפתו במימד ארטיסטי ותרבותי לטרנדים אקטואלים. ביצירתו האחרונה "מיק טייסון" שאותה צייר בקארדיף קליפורניה, הוא עשה שימוש במשחק מילים באנלוגיה למקרה מייק טייסון שנגס באוזנו של הוליפילד.

בציור הקיר נראה מייק פאנינג, או בשמו הציורי "מיק", נוגס בסנפיר הכריש ומכניע אותו. לדבריו של BERT, ציור זה מיועד לפרגן לגבורה של מיק במפגשו עם הכריש ולהוקיר גם לג'וליאן ווילסון על שיצאו עם ידם על העליונה מאירוע זה בתחרות J-Bay דרום אפריקה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים