מהכפר צופה אל ים: רביע באשא מדלית אל-כרמל מצלם אופק בתנועה

מאת יואב נקש יוני 13, 2019

בכדי שאדם יחשיב עצמו כצלם הוא צריך "עין שלישית". הוא זקוק לפרספקטיבה נוספת הרבה מעבר לשתי עיניו ולראות את התמונה עוד לפני שפקח את עיניו. הוא צריך להיות רגיש לסביבה, גדוש בתשוקה ולבטא את התחושה. צלם שכזה הניחן בכישרון ותעוזה הוא רביע באשא מהכפר הדרוזי דליית אל כרמל. באשא עוצר את התנועה ומעניק למתבונן את האפשרות לדמיין את המשכה.

אודות האומן: רביע באשא יליד 1976 מהכפר הכרמלי דאלית אל כרמל. לתחום הצילום נחשף בגיל צעיר וכיום בעל תואר באומנות הצילום ועבודותיו זכו להוקרה בישראל וברחבי העולם. באשא ייסד את מועדון הצילום "קריאייטיב" המאגד צלמים מכלל העדות והמגדרים בישראל ופועל רבות למען החברה הישראלית בשלל פרוייקטים חברתיים. יצירותיו של באשא גדושות בתשוקה, סקרנות ותעוזה. תמונותיו שוברות מוסכמות ובו בזמן גם עוטפות את מקורותיו הדרוזיים והישראליים בראייה ייחודית. לאחר סיום תפקיד קרבי בצבא, היום מתנדב בתפקיד מסווג שבו מצלם ומתעד פעילויות שונות. לפניכם לקט קצר של עבודותיו הנפלאות:

רביע באשא: "העין שלי, התשוקה שבי, יצירה לעולם אחר"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים