חדשות

אימה בוייפאאוט: נער באוסטרליה נתקל בגופה במהלך הגלישה

מאת יואב נקש אפריל 03, 2015

בים ישנם לא מעט דברים שיכולים להדיר שינה מעינינו ולנקר באופן טורדני במחשבותינו. זה יכול להיות דג גדול עם שיניים חדות, סלעים משוננים, זרמים חזקים, או כל מיני דברים שמלטפים לנו את הרגל ושמהם אנו נבהלים. אבל אולי הדבר המפחיד ביותר שגולש עלול להתקל בו, זו גופה של אדם שטבע, כפי שקרה לנער בן 16 באוסטרליה.

המקרה שארע לקראת סוף חודש מרץ 2015 תפס את העמודים הראשונים של עיתוני אוסטרליה. נציג המשטרה שהתראיין לעיתון ה- Gold Coast Bulletin, טען כי "הנער בן ה-16 תפס גל שממנו נפל. כשהוא יצא מן המים והתיישב על הגלשן הוא נגע במשהו שהרגיש לו כמו שיער. הוא תפס בחפץ וכשהרימו הוא ראה פנים וגילה שאחז בראשו של אדם. הנער נתקף בבעתה עזב את הגופה ויצא במהירות אל החוף. כשנרגע מהחווייה הוא חזר עם חברו אל המים וחיפשו את הגופה. לאחר שלא עלה בידם לאתרה הם דיווחו על כך למשטרה"

שיטור ימי ומצילים תרים אחר הגופה שהנער נתקל בה במהלך הגלישה

התגלית המבעיתה של הנער הייתה בבוקר יום שישי בסביבות השעה 06:30 בחוף פאלם ביץ' של קווינסלנד. כשהמטשרה הגיעה לשם וערכה חיפוש זו הייתה כבר שעת בוקר מאוחרת ובשל כך גם ממציאהם העלו חרס. המשטרה לא מצאה דבר. התיאור של הנער על גופת אדם בשנות ה-20 לחייו עם שיער שחור לא תאמה אף אחת מרשומות העדרים שהיו בידי המשטרה.

על אף שלא היה אף אחד שהיה עד למקרה והיה יכול לאמת את דבריו, המשטרה בחרה לקחת את עדותו במלוא מידת הרצינות ולחקור את הנושא. הספקות לאמינות סופורו של הנער נותרו בעינן אך המשטרה סבורה כי הוא דובר אמת. "הוא היה מאוד נסער, מבוהל ומבועת. הוא חזר על אותה הגירסא מספר פעמים במדויק. ואנו לא רואים שום סיבה לכך שהוא ימצא לנכון לשקר בנושא שכזה.", אומר טוני נלסון מפקד המשטרה הימית של הגולד קואסט.

החוף Palm Beach בו גלש הנער. המשטרה חיפשה אל לא מצאה זכר לגופה

עד לרגעים אלו התעלומה טרם הגיעה לפתרונה. החיפושים שנערכו במשך יממה ארוכה לא העלו דבר והמשטרה בחרה לסיים את החיפושים לאלתר. כמו כן הוציאה המשטרה הודעה שמבקשת מהציבור לדלות עירנות ולדווח אם יש בידם איזושהי פיסת מידע שיכולה לעזור. מכיוון בידי המשטרה אין פרטים שמצליבים את תיאורו של האדם עם מישהו נעדר, הסברות הן שמדובר באדם שאולי היה על סיפונה סירה ואולי אף מהגר לא חוקי. הדבר היחיד שבטוח בכל הסיפור זה שאת החוייה המצמררת הזו הנער בן ה-16 לא יישכח כל חייו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים