360° של צינור: The right בצילום ראשון מסוגו

מאת יואב נקש ספטמבר 28, 2014

למארק מאת'יוס, גולש גלי הענק האוסטרלי, יש מערכת יחסיםart1 רבת שנים ומורכבת עם הגל המפלצתי The Right במערב אוסטרליה. בשעה שגולשים רבים משקשקים רק מהמחשבה להכנס למים שורצי הכרישים ולתפוס גל עבה ועצום מימדים מעל פלטת סלעים רדודה, מארק מת'יוס גולש בנונשלנטיות ובאותה העת גם מחזיק במצלמה. כעת הוא מעביר את התחושה האדירה שבגלישה על הגל בצילום שמטרתו מציאות מדומה.

מיודענו, מארק מת'יוס (Mark Mathews) הגולש האמיץ העשוי ללא חת, ייקח עליו כל משימה שרק תציב מולו אתגר יותר קשה מבעבר. יחד עם מפיק הטלויזיה מייקל לורנס (Michael Lawrence) השניים הפיקו בחודש שעבר צילום ראשוני מסוגו שבו הם תיעדו ב-360 מעלות גלישת צינור על גל The Ruight במערב אוסטרליה שהתנשא לגובה חמישה מטרים (15 פיט).

art5

בעזרת השימוש בטכנולוגייה Triggar 360, שני החברים האוסטרלים, מת'יוס ולרונס, הצליחו לתעד מציאות מדומה של 30 שניות שכמותן לא נראו בעבר. השניים לקחו את הצופה לתוך מנהרת זמן במימד המטריקס עם נקודת מבט ייחודית מתוך "מערת הים" בצילום מקיף של 360 מעלות." רציתי להראות לאנשים איך זה לעמוד בתוך צינור ענק שמלווה אותי בכל הקריירה שלי ואני שמח שחברת ההפקה Garage Entertainment וטכנולוגיית Triggar 360, איפשרו לי להציג את זה בדיוק כך." מסביר מת'יוס.

שימו לב: לסרטון הפלאש הבא לוקח זמן רב להטען בין 1-3 דקות (תלוי במהירות האינטרנט שברשותכם). מומלץ מאוד!!! שתחכו עד שסרטון זה ייטען במלואו ורק לאחר מכן לחצו על המסך והניעו את החצים לכל כיוון שתרצו.


צילום של מציאות מדומה נעשית ע"י מוט שעליו מספר מצלמות פיש רחבות המכוונות לכיוונים שונים וסוגרות מעגל של 360 מעלות + מעלה ומטה. בעזרת תוכנת עריכה מיוחדת, מחברים את המקטעים השונים של הצילום כך שהם נראים כמקשה אחת. לאחר מכן מציגים את התיעוד במערכת האופטית של משקפי המציאות המדומה ובהם אפשר ממש להרגיש כאילו ואתם נמצאים שם. בצורה זו ניתן לראות את שבירת הצינור מקדימה, למעלה ומאחור ולהסתכל על העמידה של הרגליים במשך כל זמן הרכיבה על הגל. "זה הכי קרוב שאתם יכולים להגיע בגלישת גלי ענק מבלי הצורך לחתור בים ולסכן את חייכם" מסביר לורנס.

art3

צילום ה-360° של גל The Right יופץ בסגרת סרטונים ותוכנות שתומכות במשקפי המציאות המדומה (VR- Virtual reality). עם צילום המציאות המדומה ב-360° העתיד של הגלישה נמצא כבר ממש מעבר לפינה. בעתיד הלא רחוק נוכל לעשות טלפורטציה ולגלוש בספוטים נבחרים בכל רחבי העולם מבלי לקום מהכורסא.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים