חדשות

אוסטרליה: גולש נסחף עם זרמי הים ושהה במים 16 שעות עד חילוצו

מאת יואב נקש ינואר 16, 2017

הוא הגיע לאוסטרליה מיפן אבל כמעט ונסחף עם זרמי הים בחזרה עד לשם. לא, זה דבר שראוי לצחוק עליו. הזמן הרב שהתייר בילה במי הים הפאסיפי היו לבטח מפחידות מאוד עבורו. מה עובר באותן שעות במוחו של אדם שנצור בלב ים ועוד בחשכת הלילה? יצר ההשרדות מחייב אותו לצוף על גלשנו אבל מה עם האימה מהכרישים? זה לבטח לא הרפה ממנו עד אשר חולץ לחוף מבטחים.

הגולש בן ה-37 סיפר לשוטרים שהוא נסחף עם זרמי הים החזקים בעת שגלש בבולי ביץ' (Bulli Beach) שנמצא כ-50 ק"מ דרומית מסידני. על פי עדותו, הוא ניסה לחתור בחזרה לחוף במשך 6 שעות אך כאשר תשו כוחותיו והוא השאיר את גורלו ביד זרמי הים. במשטרה מעריכים כי הוא בילה 16 שעות במים ולמזלו הרב הוא לא סבל מהיפותרמיה שהייתה חורצת דינו מהר הרבה יותר שכן טמפ' המים הייתה בסביבות ה-21 מעלות.

בעת שחולץ הוא כבר היה במרחק של כ-6 ק"מ מהחוף. אוניית סוחר שעברה במקרה באזור זיהתה דמות שצפה בעומק הים מנופפת לעזרה. הם התקרבו אליו זרקו לעברו מצוף והעלו אותו בשלום לסיפון. לאחר שהשקו אותו במים ונתנו לו אוכל הם התקשרו לרשויות בחוף שלקחו אותו לבדיקה בבית החולים וזמן קצר לאחר מכן הוא שוחרר להמשך טיולו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים