אטרקציה: פגר עגלים נשטף אל חוף הצוק בתל אביב

מאת יואב נקש יוני 02, 2019

רוחצים בחוף הצוק בצפון תל אביב נדהמו לגלות במהלך יום שבת פגר עגל שנסחף עם זרמי הגלים ונשטף אל החוף. יתכן שמדובר בעגל ש"נפל" מאחת מספינות המשא המייבאות בקר לישראל המיועד לשחיטה, אך האפשרות שהוא הושלך לים בגלל מחלה או פציעה היא סיבה הרבה יותר הגיונית. בין האבטיח למטקות אנשים רבים צפו בסקרנות ב"עגל רך" שנשטף לחוף הרחצה ולא הוגש להם כהרגלם על הצלחת.

אנשים רבים התגודדו מסביב לפגר החיה המסכנה ופקחים נאלצו להרחיקם. ייתכן שחלק מהאנשים חוו רגעים של עצב וחמלה אך ככל הנראה רבים מהם פשוט לא מכירים את העגל שלהם כשהוא לא מגיע בנתחים עסיסיים ועטוף בשקית פלסטיק. אטרקציה. פגר של עגל שנדחס ככל הנראה בתוך מכלאה עמוסה בעדר שלם, מובל בכוח אל סופו המר שאורב לו במעגן הבא אך סופו של זה היה שונה משל חבריו.

אטרקציה. פגר עגל נסחף אל חוף הצוק בתל אביב. (תמונות: גבי שמעיה, שלומי מזרחי)

הפגר הזה אולי הצליח למות בחופש מסויים כשהוא צף על זרמי הים. תהיה הסיבה אשר תהה הוא הצליח לחמוק מגורל אכזר שחיכה לו ביבשה. מי שביקר בים לאחרונה לבטח הבחין בזיהום הנורא, בחלקיקי הפלסטיק שצפים על המים בפסולת שמוטלת על החוף ונשטפת עם הגלים. פגר של חיה בים לפחות יכול להאכיל את הדגה והוא מתכלה בפרק זמן קצר. היינו מוותרים על העונג שבצפיה בתמונות של עגל מנופח על החוף אך לפחות בשרשרת המזון הוא הגיע לצלחת הנכונה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים