אחרי הגשמים: כמה זמן מומלץ לחכות לפני שחוזרים לגלוש?

מאת יואב נקש ינואר 28, 2018

ימי החורף וגשמי הברכה שמציפים את החצר האחורית של ביתנו כמו היתה בריכה, מאפיינים תקופה יפה שטומנת בחובה גם סכנה בריאותית לגולשי הגלים. בזמן הגשמים ובימים שלאחר מכן, "נגר גשמים עירוני" נשטף אל הים. ביובים עולים על גדותם וכבישי אספלט מובילים שמנים ושאר חיידקים אל גלי הים דבר שמגביר את הסיכון למחלות זיהומיות. אז כיצד להמנע מכך וכמה זמן רצוי לחכות עד שהים "מנקה" את עצמו?

חוקרים מהפקולטה לרפואה הציבורית בקליפורניה הגיעו למסכנה שבממוצע 12 גולשים מתוך 1000 לוקים במחלה זיהומית כלשהי במהלך עונת הגשמים שמתבטאים בבעיות במערכת העיכול, פריחות בעור וחום גבוה. עד כמה שבתקופה זו תנאי הגלישה טובים, בקליפורניה רצוי לחכות שלושה ימים (72 שעות) עד שזרמי הים יערבלו את המים היטב או שהזוהמה תשקע לקרקעית. אך מכיוון שבארצנו הקטנה, הים יכול לפול במהלך שעה בודדת אחת, מומלץ לגלות אחריות אישית בהמתנה לזמן המתאים ולחוף שבו אתם טובלים.

אם בחרתם להכנס לים בימי הגשם או אחריהם, שימו לב שבקרבה אל חוף הגלישה שלכם אין זרימה של ביוב או נגר מכבישים. בכדי להפחית את הסכנה שבזיהום כדאי לגלוש במקומות שאינם אורבנים, כגון בשמורות טבע ופארקים. כמו כן שימו לב לצבע המים ואל תתעלמו מריחות חריפים, צחנה, פסולת רבה או פגר חיות. אינטואיציה אישית היא מקדם הגנה חשוב ועל כן אם אינכם מרגישים בנוח מאיזושהי סיבה, צאו מן המים ושטפו את עצמכם היטב במים מתוקים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים