וובר מציג: גל מלאכותי הכי קרוב לדבר האמיתי

מאת יואב נקש אוגוסט 11, 2014

גרג וובר, ממציא ומפתח בריכת הגלים המעוגלת, מציג את החידוש הבא בתחום הגל המלאכותי. הפרטים שהוא משחרר לתקשורת לקראת פתיחתה של בריכת הגלים בקווינסלנד אוסטרליה בספטמבר 2015 כוללת חיקוי אחד-על-אחד של שבירת גל טבעי עם יצירת סוול שקרוב בהווייתו לדבר האמיתי.

כולם מחכים לאביב האוסטרלי של שנת 2015, אז תפתח בריכת הגלים של וובר - בריכת הגלים המלאכותית הטובה ביותר בעולם. החברה עם הזיכיון הראשון באוסטרליה "Webber Wave Pools" מציגה וידיאו תדמיתי של הגל המעוגל עם הכותרת המתמטית "Linear looped" (לינארי מסובב). הסרטון ממחיש את ההיווצרות וההתנהגות של הגל שמעגן בתוכו מגוון אפשרויות של גלישה. בתרגום כללי, "ליניאריות" מתייחסת למערכת יחסים מתמטית או פונקציה שיכולה להיות מיוצגת בצורה גראפית כקו ישר ופרופורציונאלי, כגון מתח מסה ומשקל של האובייקט  או במקרה הנוכחי "זרם סיבובי" של גל.

art4

אז מהו החידוש הגדול של וובר? בניגוד לקונספט של ה-Wavegarden שבו נשבר גל אחד בגובה אחיד, העקרון שעליו מתבסס הגל של וובר מציע ארבעה סוגים שונים של פני גלים אשר נשברים משני צידי הבריכה. זה עדיין לא הגל האינסופי שעליו דיברו בעבר ושבירת הגל תתאים בינתיים רק לגולשים ימנייים (נטורל / רגולר) אבל כנראה שיש עוד סודות טכנולוגיים שנשמרים כהפתעה לקראת פתיחתו.

art5

"אנחנו נוכל לשנות את הזווית של הגל, גובהו וצורתו באותה הדרך שהוא משתנה בטבע. המערכת החדשה הזו תוכל לתת לנו את האפשרות ליצור גלים בגבהים שונים באותו זמן נתון." מסביר גרג וובר. "המערכת תהיה מקושרת לפרופיל של כל גולש ע"י צמיד RFID (Radio-Frequency Identification = תדר רדיו מזהה). התוכנה תשלוט על מערכת הפקת הגלים ותתאים באופן מיידי את היחס בין מידות הגלים בהתאם לשעות היום". הווי אומר שעם בריכת הגלים של וובר כבר לא יהיה צורך בזמני הפעלה והמערכת תתאים את עצמה ליכולות הגולש. תוכנת ההפעלה תוכל לשלוט על המהירות, זרימה וזווית השבירה של הגל.

כאמור, במרץ 2014 חתם גרג וובר על מסמך הבנות עם הגולש והיזם דייויד ביירד (David Baird) שבו הם יקימו את בריכת הגלים המלאכותית הראשונה באוסטרליה, בריכה שאמורה להיפתח בספטמבר 2015. בדרום מזרח קווינסלנד. האם הגל יראה מושלם במציאות כמו שהוא נראה בסרטון התדמית? אנחנו מקווים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים