חדשות

רואים אמריקה: אתר סרפליין החל לשדר מחופים נבחרים בישראל

מאת יואב נקש דצמבר 02, 2016

מצלמות חוף בישראל היו ועודן מפוזרות פה ושם אך בשביל להכנס ולצפות בגלים בחופים נבחרים, עליכם לתזז בין אתרים שונים. זה זמן רב שענק אתרי הגלישה העולמי Surfline, מחזר אחר לקוחותיו הגולשים בצידו המזרחי של הים התיכון. ועם מאות מצלמות שמתעדות את שבירות הגלים כמעט בכל פינה ברחבי העולם, כעת סרפליין הוסיף לרשימה הארוכה גם כמה מחופי ארצנו היפה - ונראה שידו עוד נטויה. אז מה כדאי לדעת לפני שלוחצים Play? לפניכם סקירה קצרה על הלייב סטרימינג הישראלי באתר הענק של אמריקה.

באיזשהו מקום זה נראה כאילו מקדונלדס שוב מגיעים לארץ ופותחים סניפים בכל חוף, אבל היי... מי מאיתנו לא אוהב המבורגרים? כמי שהפעיל מצלמות חוף במשך כ-5 שנים באתר שבו אתם כרגע גולשים, אתוודה ואומר שזה עסק מסובך, יקר וכזה שדורש תחזוקה של 24/7. זה לא אומר שלסרפליין יהיו חיים קלים (בטוח שלא מבחינה ביורוקרטית) אבל עם אתר בסדר גודל שכזה, ככל הנראה השידורים יהיו הרבה יותר רציפים ובפריסה רחבה יותר.

מאיפה משדדרים?

נכון לרגע כתיבת הדברים סרפליין משדר מארבעה מוקדים בארץ: 

כל השידורים באיכות HD והמצלמות קבועות ללא תנועה של PTZ.

דוגמא למצלמת חוף גזיבו בהרצליה - מצלמות נוספות באתר Surfline

הגבלות צפייה בחינם

שום דבר לא בא בחינם ולצפייה יש מחיר. הצופה המזדמן יצטרך לחכות 15 שניות עד לסיום הקרנת הפרסומת ויתאפשר לו לצפות בשידור החי במשך 30 שניות בלבד. בתום ה-30 שניות שוב תוקרן הפרסומת (15 שניות) ומיד אח"כ תתאפשר צפייה של עוד 30 שניות. בתום הזמן הקצוב תופיע שקופית שתציע לכם חבילת פרימיום בכדי שתוכלו לפסוח על הפרסומות ולצפות ללא הגבלת זמן. במידה ותרצו להמשיך לצפות ללא תשלום תצטרכו לרענן את הדף או לחכות 15 שניות ואח"כ לצפות שוב בפרסומת. וחוזר חלילה.

צפייה בחבילת פרימיום

אתר סרפליין מאפשר לכם להתנסות בצפייה בפרימיום לתקופה של 15 יום בחינם, שכאמור לעיל, מאפשרת לכם לפסוח על הפרסומות ומגבלת זמן הצפייה. לאחר תקופת ההתנסות הקצרה, מוצעת חבילה חודשית במחיר של $12.95 וחבילת צפייה שנתית במחיר של $69.95. תשלום זה אינו רק כולל צפייה בשידורים החיים אלא גם תחזיות מפורטות והטבות נוספות.

חוף הדולפינריום בתל אביב - סקרין שוט מהשידור החי באתר Surfline.

אפשרויות צפייה (שידורים חוזרים ותחזית)

למצלמות החוף של סרפלייין נלוות אפשרויות צפייה נוספות ופיצ'רים אינפורמטיבים לגולשים. על נגן הווידיאו ישנו לחצן לשידורים חוזרים (Camera Rewind) שמציג מספר אפשרויות לצפייה במועד קודם. לרשומים בפרימיום יש אפשרות לצפות בארבעה שידורים חיים בו זמנית (Quad Cam). מתחת לנגן השידור החי מופיעה גם תחזית מזג אוויר וים -  התחזית כתובה באנגלית ובעברית על ידי חזאי המכונה "שושו". בהמשך הגלילה מטה מופיעות גם מפות תחזית מפורטות נוספות.

איך מוסיפים שידור?

יש לכם מקום להתקין מצלמה? מעוניינים לשדר מהחוף הביתי שלכם? Surfline מציע לכם לפנות אליהם והם יבחנו את המיקום וידאגו כבר לכל השאר. אתר סרפליין מאפשר לקיים שת"פ מסויים עם אנשים פרטיים, חברות או רשויות לפי הטבות של פרימיום, תשלום כספי או פרסומות על גבי הנגנים.

לאתר Surfline יש עוד הרבה מאוד פיצ'רים שהיריעה קצרה מלפרט לגביהם אך כאמור גולת הכותרת כרגע היא שאיפתם לקבץ את כל מצלמות החוף בישראל תחת קורת גג אחת. פריסתן של מצלמות חוף ברחבי ישראל אינה רק תורמת להרגלי הצפייה והחיזוי של הגולש הישראלי אלא גם מציבה את ענף הגלישה ונוף החוף הישראלי במקום של כבוד על במת העולם.

רשימת המצלמות וניווט קל בדרופ דאון מניו באתר צלם ים (גם בסללור). רואים אמריקה, מרגישים בבית!

לנוחיותכם, ובכדי שתוכלו לנווט ביתר קלות בין המצלמות הפרושות בחופי ישראל, הטמענו את השידורים החיים גם באתר "צלם ים". את רשימת המצלמות תמצאו בדרופ דאון מניו שמופיע בראש כל עמוד באתר ובתפריט שבתצוגת הסללור. לרשימה זו יתווספו מצלמות נוספות במשך בכדי שאתם תמשיכו לראות אמריקה אבל תרגישו בבית :)

צפייה מהנה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים