חדשות

ארגון אנונימוס מכריז מלחמה על צייד הלוויתנים באיסלנד

מאת יואב נקש דצמבר 10, 2015

ארגון המליציה הטכנולוגי, אנונימוס, המורכב מהאקרים (פצחנים) משולחי רסן על מקלדת, הכריז לפני מספר שבועות על מלחמה באיסלנד שמעלימה עין ובאופן מסויים גם עוזרת להמשך ציד הלוויתנים במים הטריטוריאלים שלה. במהלך מתקפה משולבת, ההאקרים של אנונימוס הצליחו להפיל חמישה אתרים ממשלתיים כשבינהם גם האתר הרשמי של ראש ממשלת איסלנד. האם הפלת אתרים תפסיק את צייד הלוויתנים באיסלנד?

בשנות ה-80' נקבע איסור עולמי על ציד לווייתנים למטרות מסחר. על אף שאיסלנד חתמה על האיסור והתחייבה לו, ציד לוויתנים נותר נפוץ באי הקוטבי וחרף הפצרות העולם שדורש מהם לחדול מהקטל הנפשע, איסלנד ממשיכה בשלה. גם ארגון Greenpeace וגם ה- Sea Shepherd ערכו מספר פשיטות ימיות והתקלויות פיזיות עם סירות הציד האיסלנדיות אך דבר לא השתנה. בשבועות האחרונים הצטרף למלחמה ארגון אנונימוס שחיפש את הדרך להשבית את החגיגה האיסלנדית של קטל הלוויתנים דרך נבכי הטכנולוגיה.

בקול מתכתי עם וויז'ואל צורם של הרג לוויתנים, הארגון הפצחני איים על האיסלנדים ופתח במערך תקיפות שבו השביתו לפרק זמן קצר כמה אתרים ממשלתיים. אך כמו קודמיהם, גם אנונימוס לא הצליח לשנות כהוא זה. הם אמנם העלו לסדר היום סוגייה חשובה וגרמו לכאב ראש לא קטן עבור פקידי הממשל, אך ציד הלווייתנים נותר כשהיה. למעשה, לממשל האיסלנדי כלל לא אכפת מהנעשה בים ומרגשותיהם של מרבית תושבי הכדור. בחודש יוני האחרון דווח כי ציידים מקומיים באיסלנד קטלו 150 לוויתנים מצויים ועוד 229 לוויתנים מסוג מינק - וזאת על אף חתימתם על הסכם משנת 1986 האוסר על כך.

לאנונימוס יש אויב חדש. האם הפלת אתרים תפסיק את צייד הלוויתנים באיסלנד?

ארגון אנונימוס ידוע כקוץ בישבן עבור מדינות וארגונים רבים - איומיו הם אף פעם לא צפויים ובגלל התלות שלנו בטכנולוגיה יש בהם מימד מאוד מפחיד. אנו בישראל מכירים את איומיהם היטב כשמדי כמה זמן הם מוציאים האשטאג עם OppIsrael. יחד עם זאת ארגון אנונימוס נלחם בדאעש, הם תמכו באביב הערבי במצרים, פרצו לחברת פיי-פאל ומאסטרקארד, הורידו מהאוויר את מערכת התרומות של אתר וויקיליקס מהאוויר ועוד מבצעים רבים. ישנן פעולות מיותרות וטרחניות כגון תקיפתה של ישראל, אך במקרה הנ"ל נגד ציד הלוויתנים יש חשיבות גדולה למבצע ואנו תקווה שהם לא יחדלו ויצאו כשידם על העליונה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים