תקיפה מספר 18בריוניון: גולש נוסף הותקף על ידי כריש

מאת יואב נקש יולי 26, 2015

כבר בתקיפה ה-16 שהסתיימה באופן טראגי וקטלני, למדנו להבין שריוניון הוא מקום מסוכן מאוד לגולשים. האי הפסטורלי שבאוקיאנוס ההודי ממשיך להיות מותקף מכל צידיו על ידי הטורף בעל המלתעות. לאחר תקיפתו הקטלנית של הנער בן ה-13 ותקיפתו של גולש נוסף כחודשיים לאחר מכן שהסתיימה במזל רב ללא פגיעה משמעותית, גולשי האי ריוניון ממשיכים לספור ומונים את תקיפת הכריש ה-18 מאז שנת 2011.

בשבוע הכרישים שמצויין בימים אלו ושכלל גם את תקיפתו של מיק פאנינג, אנו מתבשרים על גולש נוסף בריוניון שקיבל נגיסה בידו במהלך סשן גלישה. הקורבן רודולף (Rudolph), אדם כבן 40 שגלש בספוט הגלישה של סנט לו (Saint Leu) נכנס למניין המותקפים - ה-18 מאז שנת 2011 כאשר שבע מבין התקיפות שנמנו עד כה בחמש השנים האחרונות הסתיימו באורח קטלני. למזלו הרב של המותקף, הכריש נגס רק בחלק מידו והוא הובהל אל בית החולים המקומי להמשך טיפול.

ספוט הגלישה של סנט לו (Saint Leu), קטלני מבחינת גלים, קטלני עוד יותר מבחינת תקיפות כרישים

דייוי סטולק (Davy Stolk) שיצא מסשן הגלישה רגעים ספורים לפי שחברו הותקף מגולל את הסיפור מזווית ראייתו: " הסוול הקלאסי של 4-5 פיט עם תנאי ראות צלולים הגיע אלינו לאחר שבועיים ללא תנאי גלישה.. ופתאום בום! - הסשן הראשון שלנו אחרי כל כלך הרבה זמן והנה שוב מישהו מותקף", מספר סטולק. כששמעתי על המקרה הייתי ממש מודאג. התקשרתי לחבריי ודרשתי בשלומם. אני שמח שרודולף לא איבד את כף ידו אבל הפציעה שלו מאוד קשה והחתכים עמוקים".

תקיפות הכרישים ברחבי העולם. הנקודה הקטנה של ריוניון עם מספר תקיפות קטלניות יותר מאוסטרליה

בחודש אפריל 2015 האי ריוניון הזדעזע עד כלות עם מותו המצער של הנער בן ה-13, ואלוף הגלישה המבטיח, אליו קנסטרי (Elio Canestri). ריבוי מקרי התקיפה בחמש השנים האחרונות הביאה לתרעומת קשה ופחד מצד התושבים שביקשו מהממשל המקומי וזה הצרפתי לדאוג לבטחונם. כתוצאה מכך, הממשל הצרפתי ניסח טיוטא עם 8 סעיפים שמיועדים לטיפול בתופעה ולהביא לקטל מבוקר של אוכלוסיית הכרישים. תוכנית זו יצאה אל הפועל בחלקה אך כפי הנראה דבר לא השתנה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים