Surf force 1 - ממריאים עם הגלשן הנשיאותי של אובאמה

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

חודשיים לאחר שהעניקו גלשן מלכותי ליורש העצר הבריטי, מעניקים האוסטרלים בדרכם המיוחדת גם גלשן נשיאותי לנשיא ארה"ב בעיצוב הדומה למטוסו הנשיאותי Air Force 1. פסים וכוכבים, אוסטרליה ו-USA על גלשן אחד

בעת ביקורו של הפרזינט אוף דה יונייטד סטייטס ברק אובאמה ביבשת הקנגורו, העניק לו שר החוץ האוסטרלי טוני אבוט (Tony Abbott) מתנה יוקרתית  - גלשן קאסטום פרי ידיו של השייפר בנט (Bennett Surfboards) בצבעים וגרפיקה הדומים לזה של מטוסו הנשיאותי Air force 1. על הגלשן מופיע איור של החותם הנשיאותי ודגלי שתי המדינות, ארה"ב ואוסטרליה, זו לצד זו.

obama barack presidential surfboard 1 הגלשן הנשיאותי של אובמה

באפריל 2014 ביקש ראש עיריית מנלי מהשייפר האוסטרלי גרג בנט, גלשן בהזמנה אישית אותו הוא היה מעוניין להעניק לדוכס והדוכסית מקיימברידג וויליאם וקייט בעת ביקורם. אך כשנציגי משרד החוץ האוסטרלי התקשרו אליו וביקשו להכין גלשן לאובמה, הוא כבר היה בטוח ש"עובדים עליו". מעבר לקו אמר לו קול סמכותי כי עליו להכין גלשן לנשיא ארצות הברית ברק אובמה לקראת ביקורו במדינה ושיש לו בדיוק שבוע בכדי לסיים אותו.

לאחר שהבין שהבקשה מגיעה ממקור רשמי במשרד החוץ האוזי, ראה בנט במשימה שהטילו עליו לא רק זכות גדולה אלא גם שליחות מדינית ומיד ניגש לעבודה. גלשן ה-9 פיט הנשיאותי נוסף לרזומה של אחת מההזמנות החשובות ביותר שנחתו על שולחן משרדו של גרג בנט, מנהל חברת הגלשנים Bennett Surfboards' factory, בכל מהלך חייו.  לא פחות ייחודי ויוקרתי מהגלשן המלכותי, את הגלשן הנשיאותי של אובמה הוא עשה ביצירתיות רבה במוטיב המטוס הנשיאותי – הגלשן נראה כמו חלק טבעי מהסט הנשיאותי על סיפונו של ה- Airforce 1.

art5

הזמנת הגלשן והכנתו נשמרה בסוד אך גם הבאתו למשרד החוץ הייתה משימה חשאית: "לאחר שסיימנו את הכנת הגלשן נסענו לפרלמנט בקנברה והגענו לשם השכם בבוקר בשעה 04:30. נסתר מעיני כולם ובכדי שלא יבחינו בגלשן, נכנסנו עם הרכב לחניון תת-קרקעי, עברנו דרך כמה דלתות מאובטחות והיישר אל חדר ההמתנה במשרדו של ראש הממשלה." מסביר טום וונטוורת (Tom Wentworth) מגלשני בנט. "שר החוץ טוני אבוט נכנס לחדר ההמתנה, הצטלמנו עם הגלשן, התלוצצנו ושוחחנו קצת על הגלישה".

art8art6

שר החוץ האוסטרלי, טוני אבוט (שגם הוא גולש) אמר כי נראה לו שאובמה מחכה בקוצר רוח לנסות את הגלשן וציטט את דבריו שנאמרו בפגישתם: "אולי נולדתי בהוואי אבל זה לא אומר שאני הגולש הטוב ביותר בכל הזמנים אך על אף זאת הגלשן גדול במידותיו וזה דבר שיכול לעזור לי מאוד לשפר את כישורי הגלישה שלי". בסיום דבריו אמר שר החוץ האוסטרלי כי הוא מקווה ש-Surfboard 1 יהיה חלק קבוע בנוף הגלים של האי וואיקיקי.

לאובמה קשר הדוק לים. הנשיא האמריקאי שנולד בהוואי העיד על עצמו כחובב ים מושבע. הוא הוכיח את כישוריו הטבעיים בגלישת גוף והוא ומרבה לנפנף במחוות הידיים שמזוהה עם הגולשים - מחוות ה"שאקה" (Shaka) המפורסמת. art5

כעת ועם גלשנו החדש ה-Surfboard One, הוא יוכל ליהנות מספורט הגלישה ולרכוב על הגלים כמו הוואייניק אמיתי בחופשתו הבאה באיי הולדתו. כאמור, אובאמה כבר הגיב על המתנה ואמר כי יש בכוונתו לנסותה... ואנו מאחלים לו הצלחה rcv ומחכים לתיעוד שינציח את המאורע

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים