חדשות
חדשותסביבה ← תתפלאו, אבל הים רטוב! על תקופת היובש וחיזוק הזיקה של הגולשים לים / דיעה

תתפלאו, אבל הים רטוב! על תקופת היובש וחיזוק הזיקה של הגולשים לים / דיעה

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

 זו עוד אחת מאותן תקופות "יובש" ארוכות. הים שטוח כבר למעלה מחודש ואין גל לנחמה שנראה באופק. הגולשים כוססים ציפורניים, מטפסים על הקירות, אחוזי אובססיה בודקים את מפות התחזית, מטיילים בין מצלמות ועושים איזה סיבוב ניחומים לכיוון חוף הים... זה לעולם אינו מספיק שהגולשים יודעים שהים שטוח כי יש תמיד את הספק הקלוש והכמיהה שאולי משהו פה יפתיע. אולי. אבל בכפר הווירטואלי שבו אנו חיים, ספק אם מישהו יפספס איזה פוסט שאומר: "יש גלים". אז אל תתנו לשבירות הגלים שאינן באות לשבור את רוחכם ותראו בזה הזדמנות פז לחזק את הקשר שלכם לגלישה מהבסיס שבמקורו בים! / דיעה. 

surfing israel dry season  עונה יבשה לגולשים סעשראל

זה אולי נראה כמו הרבה זמן אבל בסה"כ עבר חודש מאז הפעם האחרונה שגלשנו על גלי הים (גלים אחרונים היו ב- 19.10.2013). תקופת היובש של הגלים מגיעה מידי שנה וזה נראה שהיא אף פעם לא מגיעה בזמן; המים בתקופה זו עדיין לא קרים שמצריכים ללבוש חליפה עבה ומזג האוויר ידידותי ונעים. לא גשם ולא גלים אבל לא בהכרח יבש. הקשר של הגולשים לים לא אמור להתחיל ולהיגמר רק בהתכנות תנאי גלישה, הים רטוב כל השנה ומזמין שלל פעילויות אחרות שיכולות לחזק את הקשר ולא להרגיש זר בפעם הבאה שבו יעלה איזה גל. גולש אמיתי צריך להסתכל אל האופק ולא רק אל עבר הגל הבא, הגלישה אמורה להיות חלק נוסף משלל פעילויות נוספות שניתן לעשות בים כגון: חתירה עם הסאפ ובקייאק, צלילה, דייג, שחייה או סתם טבילה רעננה.

art3

לאן אני חותר? בטח שלא חותר על הגלשן אלא לכיוון ההיגיון והשכל הישר. הקשר שלנו אל הים הוא הבסיס לגלישה. כמובן שאם לא גלשנו תקופה ארוכה יהיה לנו קצת קשה להסתגל בחזרה אבל אם נטבול במי הים על בסיס יומי-דו יומי-חד שבועי אנו לא נאבד מהזיקה ולא נגביל את כושר ההסתגלות שלנו לתנאי מזג האוויר המשתנים. לשבת בבית ולחכות שיהיו גלים זה כמו לשבת על מגרש כדורגל ולבכות שאין לכם כדור, בזמן הזה תמיד ניתן למצוא אלטרנטיבות נוספות, להרחיב אופקים ומחשבה, להתאמן ולשמור על כושר. סבלנות זה שם המשחק וכמו שאנו מחכים לגל הבא של ההתקפה תמיד רצוי להיות מוכן כשזה בא. עד כמה שזה מתסכל שאין גלים, הסתכלו על הצד החיובי: יש לכם ים! עסקו בפעילות נוספת בתחום הימי, מצאו דרך לשלב בין תקופות היובש של הגלישה לספורט אחר הנעשה בתחומיו. מצאו דרך להתאמן ולשמור על הכושר ואל תאבדו את הזיקה. – רק כך, ובפעם הבאה שיהיו גלים, אתם תהיו מוכנים.

art4

ובינתיים בקצה השני של העולם, עונת החורף בהוואי מקדימה אותנו בענק. אין לי כוונה לזרות מלח על הפצעים אבל בזמן שעונת החורף בישראל מבוששת להגיע, בהוואי היא  נפתחה עם סוול מושלם וגבוה (יחי ההבדל הקטן). החוף הצפוני של מאווי (Maui) שוקק גולשים וגלים גבוהים. העונה נפתחה באופן רשמי עם גלים בגובה של 40-70 פיט. שיין דוריאן, גרג לונג, מארק הילי ועוד גולשי גלי-ענק רבים לא  פספסו את פתיחת העונה וכבשו את פסגות המים של ג'ואס באומץ לב רב. גלשני גאנס (Guns) צובעים את החוף, קהל רב משקיף מהגבעה והצלמים מחליפים עדשות בטירוף רק בכדי שלא לפספס רגע מיוחד של תיעוד. גלי ענק, גולשי ענק, וויפאאוט ענק והישגים אישיים... ענקיים בקליפ הבא:

אל תשבו בבית בחוסר מעש. צאו אל הים, חבקו אותו באהבה, תצעדו על החול החמים, תטבלו במימיו הנעימים, תיהנו מהשקיעה / זריחה ותהיו מוכנים לגל הבא... בקרוב אינשאללה.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים