מדוושים בירוק - מסה קריטית באשקלון - אוקט 08

יולי 25, 2014
ביום שישי האחרון לחודש אוקטובר ה- 31.10.2008 יצאנו למסע דו גלגלי ברחבי העיר. art1

המטרה: מודעות והכרה באופניים וברוכביו. הדרך: בלונים, משרוקיות ומצב רוח מרומם... המשטרה בנוכחותה עשתה קצת שרירים אבל שרירי הרגליים של הרוכבים היו קצת יותר חזקים.

כ-40 רוכבים התכנסו ברחבה מול בנין העיריה, תושבים רוכבי אופניים ופעילים סביבתיים. מסע אופניים זה בניגוד לאחרים, הוא אינו תחרותי ומורכב מחתך גילאים רחב הכולל ילדים. הצבעוניות והססגוניות שהפגינו הרוכבים היו חלק מההרגשה הספורטיבית והחברתית שקוראת לשינוי וקידום.

IMG_28455

המשטרה לא איחרה להגיע ועצרה את דבוקת הרוכבים בצידי צומת סואן בטענה כי הם מפריעים לתנועה... לאחר בירור קצר וכוחות מחודשים, חזרו הרוכבים למסעם.

המקרה הנ"ל לא הפיל את רוחם. לאחר עשרה ק"מ של נסיעה מהנה ברחבי אשקלון, הגיע מסע האופנים הייחודי לסיומו במרכז אפרידר.

מסה קריטית - מגמה עולמית

"מסה קריטית" הוא שמו של מיזם חברתי מהגדולים בעולם שהחל בסן-פרנסיסקו בשנת 1992. ביום שישי האחרון של כל חודש, מתקבצים רוכבי אופניים במרחב העירוני המקומי ונוסעים יחדיו בהפגנת סולידריות למען מגוון מטרות: חלופה ירוקה לשימוש בכלי רכב, קידום תשתיות עזר (שבילי אופניים), הגברת הבטיחות בדרכים ועמידה על זכותם של רוכבי האופניים לנסוע על הכביש בדיוק כמו הזכות שניתנת לרכבים. art3

בישראל מקיימים את מסעות הרוכבים כבר משנת 2003 (בת"א, באר שבע, חיפה ואשדוד) ועכשיו גם באשקלון ניתנה לנו ההזדמנות להיות חלק מתנועה גלובלית שעושה חיל בכ-120!!! מדינות ברחבי העולם ובעשרות ערים בתחומן (סן-פרנסיסקו, סידני, לונדון, אמסטרדם, מדריד ועוד.)

אתם מוזמנים להצטרף למסה קריטית הבאה ביום שישי ה-28.11.08 , הרכיבה מיועדת לכל הגילאים. הקפידו לבוא עם מים, קסדות והרבה מצב רוח טוב....:-)

יואב נקש

לחצו כאן לצפיה בגלרית התמונות ממסע האופנים

לחצו כאן לצפיה בקליפ ממסע האופניים

לחצו כאן לקריאת כתבה קודמת בנושא "מסה קריטית"

 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים