מנכ'ל בילבונג לשעבר נידון ל-8 שנים בכלא על מרמה וזיוף

מאת יואב נקש ינואר 29, 2017

גם בחלונות הגבוהים יש פעמים שהנוף נעלם מאחורי סורגים - בעלי חברות ענק שההון שצברו בחייהם אינו מספיק להם, מחפשים דרכים נוספות ולא חוקיות להגדילו עד שגם במקרה זה "סוף גנב לתליה". בית המשפט האוסטרלי דן את מנכ"ל בילבונג לשעבר מת'יו פרין (Matthew Perrin) ל-8 שנות מאסר בגין מרמה וזיוף שבעזרתם הצליח לשלשל לכיסו מיליוני דולרים מהבנק.

בשנת 2008, מת'יו פרין זייף את חתימת אישתו בכדי שיוכל לקבל הלוואה מהבנק שבעזרתה הוא רכש אחוזה גדולה בגולד קואסט. פרין, בן ה-44, חזר על מעשה המרמה 6 פעמים גם בשנת 2009 כשבאחד המקרים גם זייף את חתימת אחיו שבעזרתה השיג הלוואה מבנק קומונוולת' על סך 13.5 מיליון דולרים. כאמור, בחודש דצמבר האחרון פרין הורשע בבית המשפט, נידון לתקופת מאסר ארוכה ובימים אלו הוא החל לרצות את עונשו.

בעשור האחרון חברת בילבונג נקלעה לקשיים כלכליים רבים עש שבשנת 2013 היא דיווחה על הפסד של 772 מיליון דולרים והכריזה כי סך מניותיה חסרות כל ערך. בשנה שעברה החברה הצליחה קצת להתאושש ודיווחה כי היא הפסידה סכום הקרוב ל-20 מיליון דולרים. "שנת 2016 הייתה שנה מאוד מאתגרת עבור בילבונג", אמר איאן פולארד מנכ"ל בילבונג אינטרנשיונל. "על אף ששלושת החברות נמצאות תחת אותה מטריה (Billabong, Element ו- RVCA) זה לא היה מספיק. גם עם מחזור מכירות גדול והפחתה משמעותית בעלויות, עדיין סיימנו את השנה בהפסד של 17.5 מיליון דולרים".

ואיך כל זה קשור למאסרו של פרין? כשהעסק צנח פרין ניצל את זה לטובתו האישית במרמה. פרין יצר מצג שווא של הכנסות, הקפיץ את ערך המניות וזכה לקבל הלוואות נדיבות מהבנק. בתקופה האמורה שבה בילבונג החלה ליפול לקרשים, פרין ואישתו גרפו לכיסם הון עתק של 57 מיליון דולרים מהשקעות בחברת הביגוד. בגזר דינו הסביר השופט שהעובדות מדברות בעד עצמן ועונש מאסר הוא בלתי נמנע לאור מעשיו. עורכי דינו של פרין יערערו על ההחלטה והוא יהיה זכאי לבקשת חנינה רק בשנת 2020.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים