עפה על עצמה: Lily - מצלמת הרחף שיכולה להרשות לעצמה

מאת יואב נקש מאי 17, 2015

הנה סוף כל סוף מישהי ש"עפה על עצמה" ובאמת יכולה להרשות לעצמה. תכירו את Lily, החברה החדשה של כל מי שרוצה זווית צילום עילי מבלי שיצטרך לעשות דבר. לילי היא כמו כלב נאמן, היא תמיד שמחה לקראתכם, תעקוב אחריכם ותהיה שם לצידכם לחוות אתך את ההרגשה. טוב, לא בדיוק ככה אבל הבנתם את הכוונה, נכון? לילי היא מצלמת רחף מאוד מתוחכמת ו-fully Automated שתפקיד לעקוב בחופשיות רבה ולתעד מלמעלה את כל מה שאתם עושים - נכון יהיה להגיד: "שהיא חופשי עפה על עצמה" :)

רחפנים מונחים אוטמוטית הם אינם דבר חדש אבל לילי שונה מכל השאר מכיוון שהיא "הכל באחד": רחפן, מצלמה וכל הטכנולוגיה המתקדמת עטופה במכשיר אחד קומפקטי עמיד במים. חבילה שמיועדת לכל מי שרוצה לצלם את עצמו מהאוויר רוכב על אופנים, גולש, עושה סקי וכו' מבלי שיצטרך להסתבך בתפעולו של שלט או שיצטרך לבקש ממישהו אחר ש"יעשה לו טובה".

Hello Lily... :)

Lily מאובזרת במצלמת HD איכותית עם ווידיאו ברזולוציה של 1080p או צילום הילוך איטי (Slow Mo) ב-120fps ברזולוציה של 820p. כמו כן היא מצלמת תמונות סטילס באיכות של 12 מגה פיקסלים. בעזרת מכשיר שליטה שבתוכו מוטמע חיישן מעקב GPS עמיד במים שנענד על ידו של המפעיל, לילי יודעת לזהות את הבעלים שלה ולחזור אליו בתום 20 דקות של תעופה וצילום. עם סיום הריחוף שיכול להגיע למהירות של 25 מייל בשעה (40 קמ"ש), לילי מעבדת את הנתונים התיעודיים שאותם ניתן להוריד דרך בלוטות' או USB.

מכשיר מעקב עמיד במים מונחה GPS שנענד על זרוע היד. Lily עוקבת אחריו

את Lily מפעילים בתנופת יד קלה. מניחים אותה על כף היד וברגע שמשחררים את האחיזה חיישן כוח המשיכה מפעיל מנגנון ריחוף, אורות בקרה ומתחיל את רצועת ההסרטה. את לילי ניתן לתכנת ולכוון שתצלם את האוביקט מקדימה, מאחור או בתנועה מעגלית סביבו. לילי הרחפנית נמצאת עדיין בשלבי פיתוח סופיים ומוצעת למכירה מוקדמת של $599 דולרים (במקום $999) שתסופק ללקוח רק בפברואר 2016.

עד שנה הבאה, כש-Lily תעלה על פס הייצור של הסרט הנע, כנראה שעוד נראה כמה חידושים טכנולוגיים שיתווספו לה ושיפורים במערכת המקורית. אבל גם כעת, בחיתוליה, לילי עושה רושם של מצלמה שיהיה כיף להעיף לאוויר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים