חדשות

חבר'ה מדליקים: חניכי עמותת 'הגל שלי' פיתחו תאורה תת ימית לגלישה

מאת יואב נקש יולי 17, 2019

תאורה לילית בחופי גלישה מיושמת זה מספר שנים בחופים נבחרים ברחבי הארץ. פנסים רבי עוצמה שממוקמים על מסלעת גבוהה (לרוב על מזחים) מפיצים אור על שטח נרחב ומאפשרים לגלוש בתנאי חשיכה. אבל האם ניתן גם אחרת? חניכי עמותת "הגל שלי" עבדו בשיתוף פעולה עם יזמי היי-טק במשך שנה ארוכה ופיתחו קונספט תאורה תת ימי - רשת תאורת לד שנמצאת בשלביה הראשונים אך הפוטנציאל הגלום בה מדליק!

תאורה שמפיצה אור מתחת לגלים. זה גאוני. עמותת הגל שלי מעניקה הרבה אור לחניכיה גם בלי נורות לד אבל בפעילות יזומה של צוות ההכשרה עם יזמים מחברות ההייטק Xtend ו- ironSource הם תכננו ובנו אבטיפוס למוצר עם פוטנציאל אדיר. הקונספט הוא להאיר שטח מסויים של ים מתחת לגלים על ידי פריסה של תאורת לד מרושתת.

בתאורה שמקורה מפנסים האור מאיר את שטח פני הים אך נבלע מתחת לגלים בעוד שהפצת האור מתחת למים מאפשרת לראות היטב את קרקעית הים, מרקם הגל ואת שלבי שבירת הגל ומוסיפה מימד וויזאולי שחסר להשלמת הרכיבה. רעיון שכזה יכול להיות פתרון משלים לתאורת הפנסים וכפי הנראה חניכי העמותה והיזמים כבר חשבו על כך והם מתכננים להוסיף לפיתוח שלהם גם תאורה עילית.

לחניכי "הגל שלי" עוד דרך ארוכה. בשנה הקרובה הם ימשיכו לעבוד על הפיתוח ויחשבו על דרכים יצירתיות לעיגון רשת התאורה מתחת למים בצורה בטיחותית וכיצד ניתן למנוע סינוור לא רצוי. בסופו של דבר מטרתם היא לשווק את המוצר לעיריות ומרכזי גלישה.

באירוע הקיץ השנתי של העמותה שיתקיים ביום שלישי 09.07.2019 בחוף הריביירה בבת ים, תוכלו להתרשם מהפיתוח של התאורה לגלישת לילה. פרטים נוספים על כך בקישור הבא. אנו בהחלט התרשמנו מיוזמתם ומהפיתוח המקורי ונאחל להם הצלחה רבה! חופשי חבר'ה מדליקים!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים