חדשות

טריק השרדותי: נפל בעת סערה מיאכטה וניצל בזכות מכנס הג'ינס

מאת יואב נקש מרץ 16, 2019

ארנה מורקה הוביל יחד עם אחיו יאכטה מאוקלנד לברזיל. בתחילת השייט, במרחק 30 קילומטרים מזרחית לחופי ניו-זילנד, מורקה נפגע ממנור הספינה ונפל למים הסוערים. הסקיפר הגרמני צף במשך כ-4 שעות עד חילוצו בזכות מכנס הג'ינס שלו, שאותו הסב לחגורת ההצלה מאולתרת - טריק השרדותי שמשמש את יחידת העילית האמריקאית "הנייבי סילס".

בריאיון ל"ניו זילנד הראלד" סיפר מורקה כי כשנפל הסתבכה ידו באחד החבלים. "נגררתי ליד האונייה בתוך המים לכמה שניות אבל אז החבל השתחרר וצפתי במים בלי חגורת הצלה, רק בטי-שרט וג'ינס". לדבריו, אחיו ניסה לזרוק לעברו חבל וחגורת הצלה אך הגלים היו בגובה של שלושה מטרים והוא לא הצליח להגיע אליהם – ובמקום זאת רק התרחק מהיאכטה.


 
בשלב זה, מורקה השתמש ב"טריק הג'ינס". "תמיד חשבתי שאם אפול מספינה ללא חגורת הצלה אשתמש בזה", הוא מספר. "שאפתי עמוק, הסרתי את הג'ינס, עשיתי קשרים בקצוות של הרגליים וניפחתי את הג'ינס. לאחר מכן דחפתי אותם מתחת למים – וכך הייתה לי חגורת הצלה מאולתרת".


 
לאחר כמעט ארבע שעות במים הסוערים, מסוק של כוחות החילוץ הניו זילנדי שהוזעק לאזור איתר את מורקה והמחלצים שלשלו לעברו חבל הצלה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים