שבוע ניקיון החופים (מפלסטיק) הבינלאומי - 9-15.09.12

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

פלסטיק נמצא בשימוש נרחב בכל רחבי העולם ומשמש אותנו, בני האדם, בשלל דרכים שימושיים וחיוניים. אך הפלסטיק הוא חומר מלאכותי שהפקתו מתבצעת בתהליך פטרוכימי רעיל והמוצר המוגמר (שקיות בעיקר) מוצא את תחנתו הסופית על החופים ובמי הים התכולים. ב- 9-15/9/2012 יתקיים שבוע ניקיון החופים הבינלאומי ה – 27 בכל העולם ובישראל, בסימן ים נקי מפלסטיק ואתם מוזמנים לקחת חלק במאמץ העולמי לשמירה על ניקיון הימים, האוקיאנוסים והחופים.

art5


70 אחוז מהפסולת בחופים הינה פלסטיק, כ-100,000 יונקים ימיים ומיליוני ציפורים מתים מידי שנה כתוצאה מפסולת הפלסטיק. כשהפלסטיק בא במגע עם הים הוא הופך למטרד פיזי, art3פגיעה אסטתית בנוף החוף ומתפרק לחתיכות רעילות קטנות ביותר שנדמות בשוגג כמאכל עבור היונקים ושמביא בסופו למותם.


מפגעים אלו כדוגמת הפלסטיק מהווים חלק נכבד מכלל הפסולת הנשטפת אל הים וכמידי שנה פועלים מתנדבים רבים ברחבי העולם למזעור הנזקים ע"י פעילויות ניקיון חופים יזומה. גם השנה יערך שבוע ניקיון החופים הבינלאומי ואתם מוזמנים לקחת חלק פעיל ולהיות חלק ממגמה אדירה שמטרתה להטיב עם הסביבה, החי ועל הנפש של האדם.

באשקלון נקיים פעילות שכזו ואתם מוזמנים לחבור אלינו ולקחת חלק בפעילות ניקיון החוף מפלסטיק. מבצע הניקיון יתקיים ביום שישי ה-14.09.2012. פגישה בחוף גוטה בשעה 14:00. הודעה סופית על החוף הנבחר, שעות פעילות ופרטים נוספים לגבי הניקיון יתפרסמו באתר ובפייסבוק של צלם ים בשבוע הקרוב. (לפרטים ניתן לפנות ליואב נקש בטלפון מס: 052-2605570)

art2

 

גם אתם רוצים לקיים גם פעילות שכזו? – Welcome יש מקום לכולם :-)

כל שעליכם לעשות הוא לגבש קבוצה המורכבת מתלמידים, תנועות נוער, הורים וילדים, חברות, ארגונים וכדומהלבחור קטע חוף מועדף לפעילות (חופים בלתי מוכרזים בלבד) ולקבוע תאריך לקיום הפעילות בין ה-9-15/9/2012. לאחר שארגנם את הכל, כל קבוצה תנקה את קטע החוף שנבחר על ידה, תאסוף את הפסולת, תצלם את הפעילות ו... תחייך בסיפוק!

 

להרשמה, עזרה וקבלת שקיות אשפה פנו לרכזי תוכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה: mishmarhof@gmail.com או לאנשי הקשר הבאים: עירית- 0507-232933 נועם- 0544-802804 חמוטל- 0523-213449. פרטים נוספים ניתן ללקט בפייסבוק של משמר החוף או/ו באתר הרשמי.

art4הצטרפו אלינו לפעילויות הניקיון בישראל ובאשקלון בפרט, תחברו למגמה עולמית של שמירה על ניקיון החופים הימים והאוקיאנוסים. העולם הכחול הוא שלנו והכוח לשמור עליו הוא בידינו. קחו רגע אחד בחיים בכדי לתת רגע אחד ומיוחד בחזרה לעולם היפה שבו אנו חיים.


יואב נקש – ספטמבר 2012

 

 

צפו בקליפ הסברתי  על מוצרי הפלסטיק שמוצאים דרכם לים ופוגעים בסביבה ובחי - The Plastic Soup

 

 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים