גוטה Night Vision - גולשים את הלילה + תמונות

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בתזמון מושלם המדוזות נעלמו, הגלים עלו והפנסים נדלקו. המים החשוכים הוארו וכך גם ואת עיניי הגולשים. בשעת לילה מאוחרת של יום חמישי 19.07 חוף גוטה היה נראה כמו מופע אור-קולי של גולשים, חזיון מרהיב תוסס וצבעוני. עם מוסיקה שבקעה מהפאב, ואלומות אור שגלשו אל תוך אופק הים החשוך, הרכיבה על הגלים הייתה חוויה שלא היה כדוגמתה בנוף המקומי.

השעון הביולוגי שלי התבלבל, אבל לשם שינוי זה היה לטובה. בשעה 12:30 בלילה אספתי את הגלשן לחיקי, לבשתי את שורט הגלישה ויצאתי לגלוש כשחיוך גדול פרוש על פניי. לא הייתי צריך לנסוע רחוק לעיר חוף אחרת אלא לחוף הביתי האהוב עליי במרחק הליכה קצר הלוא הוא, חוף גוטה שלי. בפאב מבלים רבים, חלקם הרב יושב על הדלפק המשקיף אל הים ואל הגולשים שמוארים באור פנסים. החוויה שבתאורה מתעצמת ברגע שאני טובל את הגלשן במי הים החמים, כל החום שנקלט במהלך היום נפלט בשעות החשיכה וגלים של חום מלטפים את גופי כשאני נכנס.

IMG_800

 

שיניים לבנות מחזירות חיוך מואר מחבריי שיושבים במים, אופוריה אופפת את כולם. טיפות מים מלוחות מרצדות בגוונים של ירוק, הגלים עולים ונשברים, הנוף מיסטי לחלוטין. את הגלים המתקרבים מהאופק החשוך רואים היטב וברגע שמפנים את הפנים, סינוור קל חוזר מן העבר השני. האישונים מתרחבים ומצטמצמים, הלב פועם בקצב תנודות הים, החושים מתחדדים, חוש הראיה וחוש המישוש ממלאים תפקיד עיקרי. בזהירות רבה אני סורק את הליין-אפ מוודא שאין אף אחד בדרך הגל הנשבר. ברגע הנכון חותר על הגל וגולש אל תוך הלילה בעונג רב...:)

IMG_12799

 

גלישה בתנאי ראות חשוכים ובלילה היא אינה משימה קלה שיכולה להיות מסוכנת, מסיבה זו צירפתי הדגשים בטיחותיים בכתבה הקודמת (לחצו כאן). לוקח מעט זמן עד שמתרגלים לתנאי הראות וליכולת לאמוד את קרבת הגלים, הרגע הנכון של החתירה לתפיסתם והרכיבה על הגל. טעות נפוצה היא להסתכל ישירות אל עבר פנסי התאורה, הסינוור מביא ל"עיוורון" רגעי שיכול להיות קריטי ביכולת לגלוש ו/או באפשרות לוודא שאין אף גולש בדרכך. כשאתם מסובבים את גופכם בחתירה על הגל הסתכלו אל עבר השבירה בריכוז רב, השתדלו להתעלם מהפנסים ובכך תמזערו את האפשרות של הסינוור.

IMG_11011

 

לגלישה בלילה יש יתרונות אדירים בשיפור יכולות הגלישה, חידוד החושים והעצמת ההרגשה החיובית. מעטים הם הגולשים שלא הצליחו להתחבר ולהתאקלם לתנאי הראות והסיבה לכך היא ההשוואה שהם עשו לגלישה באור יום...- גלישה בלילה היא אינה אותו הדבר! אם תרשו לעצמכם לפתח את החושים ולעבוד במוד אחר תגלו שזה הרבה יותר קל משאתם חושבים ומהנה לא פחות מכך.

החוויה האדירה של גלישת הלילה נמשכה בכל ימי סופ"ש האחרון, הידיעה שהאורות דלוקים גם לאחר שהשמש שקעה נתנה לכולנו הרבה מאוד נחת. אי אפשר שלא לציין את תרומתם הרבה ליישום הפרויקט של איתי ג'אן ורונן טבקול שעשו עבורנו את שחלמנו, שהשקיעו מכספם וממרצם ועל כך מגיע להם הרבה מאוד כבוד, תודה ענקית וחיבוק חם!

IMG_11611

 

את פנסי התאורה בחוף גוטה נדליק בימים הבאים שבהם יהיו גלים. פרויקט התאורה בחסות העירייה בחוף דלילה נמצא עדיין בתהליך. נכון לרגע כתיבת הידיעה (24.07) הפרויקט נמצא בשלב התכנון ההנדסי והצפי להקמתו בעוד כחודש.

גלישת הלילה היא חוויה אדירה עבורי. לא ממש אכפת לי מהשינוי של השעון הביולוגי ולא משנה השעה המאוחרת של הלילה, העיקר שיש גלים ואפשר לגלוש. אולי תתעוררו מאוחר, תאחרו לעבודה... אבל אל תשכחו את מה שעשיתם בלילה:)


יואב נקש – יולי 2012

צפו באלבום התמונות המלא מהלילה שבין חמישי לשישי 19+20.07.2012 בפלייר הבא

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים