חדשות
חדשותקהילה וחברה ← לוקאליזם ואיומים בקליפורניה: גולש מתעד את ה'חוויה' במצלמה נסתרת

לוקאליזם ואיומים בקליפורניה: גולש מתעד את ה'חוויה' במצלמה נסתרת

מאת יואב נקש יוני 10, 2015

"בוקר טוב" אומר הגולש רורי קארול בחוף לואנדה שבקליפורניה לאחד הגולשים המקומיים. "בוקר טוב... עכשיו כשאתם הולכים מכאן" משיב הלוקאל העצבני. סרטון המצלמה הנסתרת שצולם ע"י צמד חברים גולשים, חשף מציאות מאוד בעייתית ומסוכנת של לוקאליזם אלים (מילולי ופיזי) כלפי כל מי שאינו נחשב למקומי (Local). המשטרה בלואנדה ביי בחרה בתחילה שלא לעשות דבר אך לאחר שהסרטון הנ"ל התפרסם והמשטרה ספגה ביקורת נוקבת על התנהלותה, היא החלה לפעול למיגור התופעה.

"אנחנו נבריז לכם את כל הגלים" ו"אתם נמצאים במקום הלא נכון" אלו הם רק קומץ מ"משפטי הברכה" שקיבל העיתונאי רורי קארול (Rory Carroll) וחברו נוח סמית' (Noah Smith) כשרצו לגלוש בפוינט של לואנדה ביי (Luanda Bay) שנמצא בדרומה של קליפורניה. סירטון המצלמה הנסתרת פורסם ע"י הגארדיאן האמריקאי לפני כחודש אך בתוך שעות ספורות הוא הפך לוויראלי והקים קול צעקה גדולה. בווידיאו נחשפה דרכם המילולית התקיפה של ה-Bad Boys המקומיים כלפי שני החברים שרצו לגלוש שם. לבסוף האיומים שנלוו לדברים התבטאו גם באקט פיזי של של השחתת רכושם - כאשר השניים היו בחוף, גולשים אחרים ניצלו את ההזדמנות ומרחו שעווה על רכבם - איתות ברור לכך כי הם אינם רצויים שם.

לוקאליזם של גולשים במצלמה נסתרת. "הלכתם לאיבוד או משהו? Get the F**k off וחפשו חוף אחר לגלוש בו"

כששני הגולשים ניגשו אל תחנת המשטרה של פאלוס וורדס (Palos Verdes) בכדי להתלונן, תגובתם האדישה של שוטרי המקוף הדהימה אותם. "הם אנשים מבוגרים עם מוח של ילד קטן... הם לא רוצים שתשחקו בנדנדה שלהם. ככה זה. אם אינכם מרגישים בנוח, אתם יודעים, אל תגלשו שם", אמרה השוטרת בחוסר עניין לתלונתם.

"הם אנשים מבוגרים עם מוח של ילד קטן... הם לא רוצים שתשחקו בנדנדה שלהם. ככה זה. אם אינכם מרגישים בנוח, אתם יודעים, אל תגלשו שם", אמרה השוטרת בחוסר עניין לתלונתם.

לאחר שהתיעוד התפרסם הוא הביא לביקורת נוקבת על התנהלות המשטרה המקומית בלואנדה ופגע בתדמיתה. מפקד תחנת המשטרה ג'ף קיפלי (Jeff Kepley) שהבחין בתרעומת שנוצרה סביב המקרה בחר לתקן את הטעות המרה והוציא הודעה לתקשורת שבה נאמר כי כוחות השיטור יגבירו את האכיפה בלואנדה ביי בכדי לפקח על מקרים שכאלו. "גם כשאני מסה להבין את המניעים ונקודת המבט של אלו שגדלו כאן, אי אפשר להתכחש לעובדה כי מדובר עדיין בחוף ציבורי", אומר קיפלי המת"ח. כמו כן ציין מפקד התחנה כי הדרך שבה הגיבה השוטרת אינו מייצג את הקו המוסרי של השוטרים ככל. " אני רוצה להבהיר שהמשטרה תיקח את התלונות האלו בכל מידת הרצינות להבא".

לואנדה ביי בקליפורניה - Locals Only! - המשטרה תחזיר הרתעה ותשמור על הסדר

בכוונת המשטרה לפקח מקרוב על לואנדה ביי ולהגיב לכל תלונה שתתקבל במלוא מידת הרצינות והחומרה. דרכה של המשפטרה יהיה בהפעלת כוח שיטור סמוי שמורכב משוטרים בתפקיד ומתנדבים. תוכנית המתנדבים תכלול בין 4-8 מתנדבים שיפטרלו בשטחים הפתוחים, בפארקים ובחופים. תוכנית שיטור והרתעה זו של קיפלי תצא לפועל כבר בחודשי הקיץ הקרובים עם הכשרת המתנדבים. האם זה יפתור את הבעיה?

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

ישנם הרבה גולשים שנותרים סקפטים בנוגע ליכולות האכיפה של המשטרה. הפחד כבר חלחל ושמם של הלוקאלים בלואנדה ביי כבר נודע לשמצה ואף אחד לא היה רוצה להתעסק איתם. וגם אם יהיה אדם זר שיאזור אומץ וייכנס לגלוש שם לא יהיה לו למי להפנות טענותיו כשיבריזו לו את הגל.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים