חדשות
חדשותגלישה ← האנטינגטון גלשה לשיא עולם ענק: 66 גולשים על גלשן באורך 13 מטרים!

האנטינגטון גלשה לשיא עולם ענק: 66 גולשים על גלשן באורך 13 מטרים!

מאת יואב נקש יוני 23, 2015

האמריקאים חלמו לשבור את שיא גינס האוסטרלי משנת 2005 ועשר שנים אח"כ, בבוקר "יום הגלישה הבינלאומי" שצויין ב-20 ביוני 2015, הם הגשימו את זה... ובענק! בירת הגלישה האמריקאית האנטינגטון ביץ' (Huntington Beach) לקחה את השייפר האוסטרלי Nev, שייפה גלשן באורך 13 מטרים, גייסה 66 גולשים וגלשו יחדיו במשך 12 שניות אל ספר השיאים.

5000 צופים נלהבים הגיעו לחוף האנטינגטון ביץ' בקליפורניה (הידועה גם בשם Surf City USA) בכדי לעודד ולצפות באירוע היסטורי שקורה לפחות פעם אחת בעשור. 66 גולשים גלשו בו-זמנית במשך 12 שניות על גלשן ענק מימדים במשקל חצי טונה ובאורך 13 מטרים אל שיא עולם חדש - שתי שניות ו-19 גולשים יותר משיא גינס האוסטרלי הקודם.

במעמד זה נקבע גם שיא גינס נוסף על הגלשן הגדול ביותר שנבנה אי פעם (13 מטרים אורכו, 40 סנטימטרים רוחבו ומשקלו 590 קילוגרמים). הגלשן עוצב על ידי השייפר האוסטרלי האגדי נב היימן (Nev Hatmen) ושוייף על ידי חברת mouldCAM המקומית. כמו כן השתמשו ב-72 חפיסות של שעווה שאותן מרחו על כל שטח פני הגלשן.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

מעבר למספר הגולשים וגודל הגלשן, התנאי הבסיסי לשבירת השיא היה שעליהם לגלוש בכוח האינרציה של הגלים וללא גרירה של אופנועי ים למשך זמן של למעלה מ- 10 שניות רצופות. השיא נערך בפיקוחו הצמוד של איש מטעם גינס שפסק כי החברים מהאנטינגטון גלשו יחדיו במשך 12 שניות רצופות. "אתם אנשים מדהימים באופן רשמי. ברוכים הבאים משפחת השיאנים של גינס", אמר מייקל אפמריק (Michael Empric) המפקח מטעם גינס.

ועוד פרט מעניין אחד: בשנת 2006 ובזמן תחרות ה-US Open הובא הגלשן של השיא האוסטרלי להאנטינגטון ועליו הצטופפו 60 גולשים ששברו כבר אז את שיא העולם. אלא מה? הבעיה היחידה היא שלא היה שם נציג משיאי גינס שיפסוק על כך באופן רשמי. האנטינגטון היא דוגמא לעיר שמפארת את ענף הגלישה ואת הגולשים. עיר שמהווה מרכז תרבותי עשיר שמשלבת בין היסטוריה ועתיד. הגלשן הענק שכיכב בשיא זה, יוצג במוזיאון הגלישה הבנילאומי שממוקם בדאונטאון האנטינגטון.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים