חדשות

תמיד גיבור: קלי סלייטר הציל חיי אם ובנה מסחף של גל בהוואי

מאת יואב נקש ינואר 30, 2016

זו רחוקה להיות סצנה מסרט או מסדרת הטלוויזיה Baywatch שבה כיכב האלוף, קלי סלייטר היה במקום הנכון ובזמן הנכון במציאות. בזמן שתחרות קווקיסילבר ע"ש אדי אייקאו מחכה לשריקת הפתיחה קלי היה בחוף Log Cabins כשהוא בודק את מצב הים. לפתע הוא הבחין בגל ששוטף בעצמה את החוף ובדרכו גם איים לסחוף אם ובנה בחזרה אל הים. סלייטר שהיה עד מקרוב לאירוע המסוכן, נחלץ לעזרתם והציל את חייהם.

שרה ווייט (Sara White) ובנה וואן (Van) בן השנתים שהגיעו מפרת' באוסטרליה לחופשה בהוואי לא ציפו להקלע למקרה מסכן חיים בעודם משקיפים על גלי הים מפאתיו המרוחקים של החוף. " הגל הזה היה כמו צונאמי... שטף אדיר של מים", משחזרת שרה לערוץ חדשות 7 האוסטרלי. "הדבר היחיד שחשבתי עליו היה שאני לא רוצה שבני יטבע, אסור שהוא יטבע. החזקתי חזק בעגלת התינוק עד לשלב שבו הגל הדף אותי והרפה את אחיזתי... ואז חשבתי לעצמי, זהו זה."

המקום שבו ארע המקרה. האם אחזה בחוזקה בעגלת התינוק אך הדף הגל הרפה את אחיזתה. סלייטר ראה ונחלץ לעזרה.

סלייטר שהבחין במקרה נחלץ לעזרתם של השנים והציליח לאחוז בהם רגעים לפני שהגל סחף אותם בחזרה אל הים. המום ונרגש כתב בעלה של שרה, הצלם כריס ווייט, את הדברים הבאים: "אני כל כל מודה לאיש האגדה קלי סלייטר שמסיבה כלשהי היה שם להציל את אשתי ואת בני מהסחפותם על ידי גלי הים. אני לעולם יהיה אסיר תודה לאדם הגדול שהציל את חיי משפחתי".

סלייטר פוגש את התינוק בן השנתיים שאותו הציל מגלי הים בהוואי. עוד מצווה לרזומה עשיר של אגדה.

תגובתו של סלייטר היתה כצפוי צנועה ואת הקרדיט הוא נתן למצילים. "כריס ווייט, תודה רבה! לא הסתכלתי על כך בדרך זו. בדרך כלל אני לא עוצר שם אבל באותו יום רצה הגורל שאהיה שם. המצילים כבר היו שם באזור והם היו משתלטים על המקרה מהר. שמח מאוד שהכל נגמר בטוב ושנוכל ביום מן הימים לצחוק על זה שהגל הראשון של וואן היה גדול! ללא כל ספק WA Baby (תינוק ממערב אוסטרליה). אין סוף ליכולותיו, אין קץ לרוחו האמיצה, קלי סלייטר. נקודה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים