רוב הבנאי. מה לקלי רוברט סלייטר ועסקי הריהוט?

מאת יואב נקש פבואר 11, 2015

מאז הוא נפרד מקוויקסילבר, אלוף האלופים בגלישה נכנס לכל מיני הרפתקאות פיננסיות והשקיע הון עתק מהונו הפרטי במוצרים, משקאות, ביגוד, גלים מלאכותיים ולאחרונה גם נפוצה השמועה על רכישתו חברת גלשנים. אבל קלי סלייטר לא נח לרגע, ידו בכל ויד כל בו... כעת הוא מפתיע בעסק חדש שלא נראה קשור בכלל לתחום הים והגלישה: שותפות בחברת ריהוט.

למה ישר לשלול? אז אולי הוא צריך שולחן חדש בשביל לפרוס את סטיפות המזומנים או את ספרי החשבונות הרבים, אחרי הכל לסלייטר יש כל כך הרבה עסקים ועיסוקים על הראש שהוא חייב מרחב עבודה נעים. אנחנו סתם מגזימים. שותפתו החדשה של סלייטר היא חטיבת מחלקת הנוער PBteen, השייכת לחברת הריהוט הענק Pottery Barn האמריקאית. הסיבה לכניסתו לשותפות בחברת ריהוט לא נשמעת כל כך תמוהה ברגע שמבינים שמדובר במוצרים ידידותיים לסביבה שהפכו ברבות הימים לטבע העסקי החדש של אלוף העולמים.

"אני חושב ששמתי את סטיפת המזומנים במגרה הזו". סלייטר עם שולחן העבודה החדש (תמונה: PBteen)

PBteen מתמקדת במוצרי ריהוט (מיטות, שידות, ארונות, כסאות, שולחנות לימוד/מחשב וכדומה) המיועדים לבני העשרה ושאותם היא מייצרת מחומרים ממוחזרים וברי קיימא – בדיוק המגמה הסביבתית שסלייטר בחר לקדם בחייו. סלייטר יעצב ויחתום את שמו על כ-40 מוצרים שונים של ריהוט הכולל מיטות, אמצעי תאורה ואביזרים שונים המיועדים לחדרי הנוער. ריהוט העץ ייבנה מעצי יער הנמצאים בפיקוח המועצה הלאומית לשימור היערות, מצעי המיטות מכותנה אורגנית ושטיחים ייטוו מבדים ממחוזרים.

"במהלך שיתוף הפעולה עם קלי, הוא אתגר את הצוות שלנו בדרישות לשימוש בחומרים ברי-קיימא בכל אחד מפרטי הקולקציה שאנו מייצרים בחטיבת PBteen" אומרת נשיאת חברת Pottery Barn, הגב' סנדרה סטנגל (Sandra Stangl).

 

"אנו גאים לומר שמדובר במגוון המוצרים הסביבתי ביותר שקיים בשוק כיום. אנו מאמינים שזה מושא לדוגמא עבור הצעירים. ללא קשר לעיסוקם בספורט הגלישה, הם יכולים לגרום לשינוי חיובי ולשמור על המקורות הטבעיים של העולם יחד עם גילוי אחריות בבחירה שהם עושים בחייהם."

"וכמו שאתם רואים זה גם עושה אור". סלייטר מדליק את העסק. (תמונה: PBteen)

כמו אוסף של בולים, סלייטר מלקק ומדביק עסק נוסף לרשימה הארוכה שצבר במהלך השנים. זה התחיל בבריכת הגלים Kelly Wave co, המשיך עם חברת הבגדים של הגולשים (שלא מיועדת לגולשים) outerknown, עבר למשקה הבריאותי (הסגול!) Purps (שמצבעו הגיע שמו), ואם רב סרן שמועתי צודק אז לאחרונה הוא הניח את ידו גם על חברת הגלשנים Firewire. המוטו שמאחד את כל ההרפתקאות העסקיות של סלייטר הוא הצבע הירוק, הסביבה, הדאגה לשלום העולם ו... כסף כמובן (שגם הוא ירוק). אז אחרי כל זה, אנחנו חושבים שבהחלט מגיע לו להתפנק בשולחן עבודה חדיש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים